Kovas (filialai)

 Stalo teniso turnyras Valkininkuose

Kovo 19 d. Valkininkuose vyko jau tradiciniu tapęs ketvirtasis stalo teniso turnyras,kurį organizavo Valkininkų kultūros centras kartu su Valkininkų sporto organizatoriumi Tadu Kazlausku. Jame dalyvavo ne tik valkininkiečiai, bet ir svečiai iš Paluknio, Trakų r. Turnyro dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: jaunučių iki 16 m. ir vyrų, ir į du pogrupius. Varžyboms buvo atiduota daug jėgų ir prakaito, todėl dauguma kovų buvo įtemptos ir labai įdomios. Po kelias valandas trukusių susitikimų paaiškėjo nugalėtojai. Vyrų grupėje,visų varžybų metu nepatyręs nė vieno pralaimėjmo, nugalėtoju tapo Algis Rizgelis. Antroje vietoje palikęs Žydrūną Gardžiulį. Po nuožmios kovos, vertos finalo su Paulium Babravičium, trečią vietą iškovojo Romualdas Rakauskas. Jaunučių iki 16 m. grupėje,po inirtingos kovos, pirmą vieta užėmė ir nugalėtoju,antrus metus iš eilės,tapoAurimas Jankūnas, antras liko,šių varžybų naujokas, Aurimas Mazaliauskas, trečias liko Airidas Jankūnas.Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti medaliais ir diplomais.
Organizatoriai dėkoja Valkininkų gimnazijos direktorei Giditai Benkienei už bendradarbiavimą organizuojant šį renginį.

tenisas M


Meno akimirkos Kriviliuose

Kovo 17 d. vyko kūrybos vakaras „Vienintelėj akimirkoj viskas“. Tai tradicinis renginys, kurį organizuoja Krivilių kultūros centras kartu su biblioteka. Puiki galimybė kaimo bendruomenę supažindinti su mūsų rajono meno žmonėmis. Kriviliškiai vakaro metu supažindinami su tautodailės, literatūros, senųjų amatų paslaptimis.
Vakarą pradėjo bibliotekininkė Zita Varanavičienė eilėmis. Tai svečio, literato, Petro Miliūno eilėraštis,,Gimtoji kalba‘‘. Jis Kriviliuose lankėsi prieš 6 metus. Laikas eina , o plunksnos mylėtojas išleido dar daugiau knygų. Pirmąjį savo eilėraštį parašė būdamas 7 metų ir sulaukęs brandaus amžiaus kasmet išleidžia po knygą. Ne visi eilėraščiai patinka pačiam autoriui, bet yra kas juos skaito, ir mintys , jausmai, prisiminimai toliau gula į popieriaus lapą ir laukia skaitytojo.
Krivilių folkloro ansamblio moterys ne tik padainavo, bet Ramutė ir Ina perskaitė labiausiai joms patikusias autoriaus eiles. Dar daug naujų eilių paskaitė pats autorius apie tėviškę ,meilę gamtai, politiką.
Kol skambėjo dainos ir posmai , tyliai prie Romo Norkūno pritūpę darbavosi vaikai. Juos nusipinti krepšelį iš šiaudų ir karnų mokė šio amato meistras Dzūkijos nacionalinio parko specialistas. Su juo atvyko ir Virginija Pugačiauskienė ,kuri mergaites mokė pasidaryti paukštelį iš šiaudų. Jonas Bajoriūnas pristatė parko veiklą, padalijo Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio rezervato direkcijos leidžiamą leidinį ,, Šalcinis‘‘.
Pasidalinę kūrybinėmis mintimis, palinkėjome vieni kitiems sveikatos ir gražių ateinančių šv.Velykų.

kriviliu romas


 Pavasario linksmybės Dubičiuose

Kovas jau persirito į antrą pusę, bet žiema dar vis pagąsdina. Tačiau nepriklausomai nuo gamtos išdaigų kovo mėnesį vyksta didžiausi pasikeitimai gamtoje. Kovo mėnesį sugrįžta daugiausia ir mūsų sparnuotųjų draugų. Jau tradicija tapo pasitikti sugrįžtančius paukščius. Vaikai į renginį atėjo nešini inkilais. Diena buvo apniukusi, pradėjo snigti, todėl pirmiausia susikrovėme ir užkūrime laužą. Inkilų kėlimas - atsakingas darbas, taigi, pirmiausia jo ir ėmėmės. Sėkmingai įkėlę inkilus sugrįžome į salę nes lauke buvo blogas oras. Salėje buvo menamos mįslės apie paukščius, žaidžiama. Vaikai daug sužinojo, apie paukščių gyvenimą, mitybą, kodėl gegutė deda kiaušinėlius į kitų lizdus, koks greičiausias, mažiausias, didžiausias paukštis , kiek paukščių įtraukta į Raudonąją knygą. Pažaidę ir pasimokę vieni iš kitų, vaikučiai vaišinosi arbata.


Šventėmė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą

Matuizų kaimo bendruomenei ši data tai ne vien raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu ir ilguoju savaitgaliu pažymėta šventė. Kovo 11-osios data primena apie laimėtą nepriklausomybę ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms. Šią svarbia datą Matuizų kaimo bendruomenė surengė šventinį koncertą. Programoje: Valkininkų gimnazijos moksleivių literatūrinės kompozicijos „Jei ne tos girios“, „Iš noro klausinėti“, mokytojas Gintaras Augustinavičius, Matuizų pagrindinės mokyklos Edgaras Radevičius skaitė R.Bredberio „Šypsena“ ištr. Mokytoja Vilma Pavalkienė, Koncertą vainikavo legendinis Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė“, kuriam 2016 metais sukaks 65 metai. Vadovė Ramona Elena Velžienė, chorui talkina chormeisteris Kęstutis Tareila ir koncertmeisterė Laima Petruškevičienė. Po koncerto vyko tradicinė gerumo akcija: visi vaišinosi sriuba, valgė Kovo 11 dienai skirtą šventinį tortą, bendravo vieni su kitais, visi kartu dainavo dainas Lietuvai. Matuizų kaimo bendruomenės žmonės dalijosi pakilia nuotaika ir įspūdžiais, liko sužavėti. Daugiau nuotraukų

Kibyšių filiale surengta lietuvių autorių literatūros kūrinių apie Lietuvą meninio skaitymo popietė. Renginys taip pat skirtas lietuvių kalbos dienoms. Kibyšių bibliotekos vedėja Lina Stravinskienė pakalbėjo apie lietuvių kalbą, kaip vieną seniausių indoeuropiečių kalbų, jos raidą per įvairius istorijos etapus ir jos virsmą valstybine kalba mūsų nepriklausomoje Lietuvoje. Lietuvių autorių V. Krėvės, Pr. Vaičaičio, Just. Marcinkevičiaus, S. Gedos, A. Dabulskio, V. Bložės literatūros kūrinius skaitė Inesa Sinkevičiūtė, Liuda Žvikevičiūtė, Tautvydas Prieskienis, literatūrinę - muzikinę- choreografinę kompoziciją atliko Saulė Prieskienytė ir Laura Volungevičiūtė, o jų balsais atliekama E. Masytės daina „Laisvė“ skambėjo taip pat pakiliai kaip ir prieš 26 metus.

kibysiu11 M

 

Daugiau nuotraukų

Gudžiuose šventė prasidėjo mokykloje, gimtosios kalbos valandėle. Mokytoja M. Jarmalavičienė paprastai ir suprantamai papasakojo ikimokyklinukams, kaip glaudžiai yra susijusios mūsų gimtinė ir jos kalba. Po to vaikai atliko įvairias užduotėles, deklamavo eilėraščius, dainavo, žaidė. Po pietų šventė persikėlė į biblioteką, kur susirinko vyresnieji kaimo gyventojai. Čia popietės dalyviai išgirdo įdomių faktų iš mūsų kalbos istorijos, apžiūrėjo parodėlę. Moterų ansamblis padainavo dainų apie gimtinę, moksleivės padeklamavo eilėraščių. Vėliau visi įniko į testų ir kryžiažodžių sprendimą. Geriausiai įveikusieji užduotis gavo atminimo dovanėles. Vakare visi norintieji galėjo pasiklausyti choro ,,Harmonija“ (vad. Ilona Zalanskienė) koncerto. Šventinę nuotaiką sukūrė darniai nuskambėjęs Lietuvos himnas ir kitos choro atliekamos patriotinės bei lyrinės dainos. Po koncerto visiems teko rengtis paltais ir skubėti į lauką, kur jau garavo didelis, karštos žuvienės katilas. Daugiau nuotraukų

Vydenių filiale buvo demonstruojama vaikų piešinių paroda, giedamas Lietuvos himnas, vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo, vyko šaškių turnyras.

Kriviliškiai šventė sporto salėje. Sulaukta svečių iš Kalesninkų ir Vydenių. Sugiedojus himną tinklinio turnyras prasidėjo. Teisėjavo sporto metodistas Zigmas Nedzveckas. Krivilių ir Kalesninkų merginų komandos davė pradžią žaidimui. Vydenių merginų komanda, stipriausia rajone, buvo nepralenkiama. Antrieji - Kalesninkų komanda, Krivilių merginos liko trečios. Ne apdovanojimai ir medaliai buvo svarbiausi, tai buvimas kartu, norėjimas kovoti ir siekti.

Krūminių filialo kiemelyje buvo sveikiname su švente, skaitomos eilės, dainuojamos dainos apie Lietuvą.

Daugiau nuotraukų

Gudziu11 M Kriviliu11 M kruminiai k11 M 

Panočių mokykloje vyko popietė "Visi kartu, dar kartą - Lietuva", skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir knygnešio dienai paminėti. Savo dainas, eilėrasčius žiūrovams skyrė mokiniai, mokytojai, Panočių kaimo etnografinis ansamblis. Apsilankė svečiai: Kaniavos seniūnijos seniūnas Edvinas Grikšas, Varėnos rinktinės Dubičių Aleksandro Barausko užkardos vadas Nerijus Ašmenskas, Panočių kaimo bendruomenės pirmininkas Tautvydas Kropis. Seniūnas Edvinas Grikšas sveikindamas visus priminė mūsų sunkų kelią į nepriklausomybę ir ragino kiekvieną iš mūsų būti dideliais savo darbais ir širdimi, kad kiekvienas iš mūsų būtumėm pirmūnais ir rodytumėm pavyzdį kitiems. Mokyklos direktorius šia proga įteikė padėką už glaudų bendradarbiavimą Varėnos rinktinės Dubičių Aleksandro Barausko užkardos vadui Nerijui Ašmenskui.

Daugiau nuotraukų

Žilinų filialas ketvirtus metus iš eilės organizavo viktoriną. Šiemet ji vadinosi ,,Mes mylim Lietuvą“. Viktorinoje dalyvavo vienuolika komandų po keturis narius. Komandos atstovavo Žilinų ir Puodžių bendruomenes, Žilinų, Kareivonių ir Puodžių seniūnaitijas, jaunimo, vyrų, seniūnijos, senjorų ir mokyklą( net 2 komandos).

Kabeliuose vyko sporto varžybos. Tarpusavyje susirungė Kabelių jaunimo ir VSAT Varėnos rinktinės kabelių užkardos komandos. Prieš rungtynes visi susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną. Dalyviai jėgas išbandė tinklinio bei krepšinio varžybose, taiklumą pasitikrino baudų mėtyme, taip pat visi norintieji galėjo išbandyti save mesdami iš vidurio salės. Nei nugalėtojų, nei pralaimėjusių šią dieną nebuvo, nes visas sporto renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos progai paminėti. Daugiau nuotraukų

Kaniavos11 M ZIlinu11 MKabeliu11 M

 

Perlojos filiale bibliotekininkė Nijolė Krivienė įžanginiu žodžiu priminė šios šventės didybę ir svarbą. Perlojos daugiafunkcinio mokyno centro mažieji mokinukai deklamavo gražiausius posmus, dainavo dainas skirtas Lietuvai. Perlojos kultūros centro moterų ansamblis dainavo dainas apie partizanų ir tremtinių išgyventą sunkų laikotarpį, apie Tėvynę. Perlojos kaimo kapela smagia polka pasveikino svečiu ir dalyvius, o kai užgrojo valsą drąsiausieji išėjo šokti. Filialo direktorė I. Stoškienė padėkojo dalyviams ir žiūrovams, palinkėjo artėjančių gražių švenčių – Šv. Velykų ir geros sveikatos. Bibliotekoje visi galėjo pasižiūrėti bibliotekininkės Nijolės Krivienės surengtos knygų parodos, skirtos šiai iškilmingai dienai.

Naujuosiuose Valkininkuose gražią šeštadienio popietę visi susirinkusieji iš širdies sugiedojo Lietuvos himną ir pasiskirstę komandomis (pavadinimai labai patriotiški - „Lietuvaičiai“, „Lietuvos gėlės“ ir „Lietus Lietuvoj“) susiruošė „grumtis“ viktorinoje. Visus susirinkusiuosius pasveikinti atkeliavo ir gražų dialogą suvaidino dvi dzūkų bobulės – A. Japertienė ir D. Blažulionienė. Visos trys komandos virš dviejų valandų rungėsi ne tik protų, greitos reakcijos, bet ir fizinio aktyvumo rungtyse. Komandas atidžiai stebėjo ir vertino kompetentinga komisija – VKC Valkininkų filialo mėgėjų meno kolektyvų vadovė Aldona Japertienė, Naujųjų Valkininkų kaimo bibliotekininkė Danutė Blažulionienė, mūsų kaimo seniūnaitė Edita Miliauskienė bei jaunimo atstovė Neringa Miliauskaitė. Po ilgos ir nuožmios kovos komisija ilgai diskutavo ir taškus skaičiavo, bet susirinkusiems laikas neprailgo, nes visi turėjo galimybę pasiklausyti Naujųjų Valkininkų kaimo mokytojo, o dabar ir poeto Pranciškaus Stankevičiaus sukurtų eilėraščių, kuriuos skaitė pats autorius. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, visi draugiškai ir tradiciškai sudainavome dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Taip, šiais metais mūsų kaimelyje paminėjome šias dvi prasmingas šventes, taip sužadinome nors truputį meilės gimtajai kalbai ir Tėvynei jaunimo širdyse, taip paskatinome susimąstyti vyresniuosius, kas mums yra Tėvynė, kas mums yra gimtoji kalba...

Panaros filiale šventė prasidėjo daina apie laisvą Lietuvą, ją atliko O. Marcinonienė ir V. Marcinonytė. Po trumpo įžanginio žodžio visa salė sugiedojo Lietuvos himną. Susirinkusieji buvo supažindinti, kokį kelią Lietuva nuėjo, kol tapo visiškai laisva, nepriklausoma valstybe. Dainas apie Lietuvą, jos kovas už nepriklausomybę atliko Panaros filialo moterų etnografinis ansamblis. Eiles apie Lietuvą deklamavo vaikai.

Vilkiautinio filiale vyko piešinių konkursas “Gintaro laše – mano Lietuva”. Jame dalyvavo mažieji kaimo gyventojai. Liškiavos mokyklos-daugiafunkcime centre vyko minėjimas skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvių kalboms paminėti. Lietuvių kalbos dienoms paminėti buvo suorganizuotas Dailaus rašto konkursas, kuriame varžėsi trys amžiaus grupės: 3-6 klasių, 7-9 klasių mkiniai, bei suaugusiųjų grupė. Labai džiugu, kad į kvietimą atsiliepė gausus būrys suaugusiųjų ir ne tik moterų, bet ir vyrų. Nugalėtojai buvo apdovanoti bendruomenės įsteigtais prizais. Sporto salėje vyko teniso varžybos. Džiugu, kad išgirdę apie organizuojamas varžybas, atvyko dalyvių net iš Ryliškių. Teko prizus dalintis ir su svečiais: 1 ,2 ir 4 vietas užėmė Vilkiautinio kaimo gyventojai, o 3 atiteko svečiams. Šventę rėmė, apdovanojimus įsteigė, Vilkiautinio kaimo bendruomenė.

NValk11 M Panaros11 MVilkiautinis11 M    

Daugiau nuotraukų


Teatro diena Nedzingėje

Š.m. kovo 29 dieną Varėnos kultūros centro Nedzingės filiale buvo paminėta Teatro diena. Į paminėjimą susirinko gausus būrys bendruomenės narių. Susirinkusiuosius pasveikino filialo direktorė Nijolė Maceikienė.
Nedzingėje teatro dienos paminėjimas tapo tradicija.Kiekvienais metais prisimename iš mūsų kaimo kilusius: teatro ir kino aktorių, teatrologą, Klaipėdos kultūros magistrą Balį Juškevičių, aktorę Vitaliją Mockevičiūtę.
Laisvalaikio ir renginių organizatorė Stanislava Monkevičienė bendruomenės narius supažindino su aktorių gyvenimo ir kūrybos keliu. Tylos minute pagerbėme anapilin iškeliavusį mūsų kraštietį Balį Juškevičių.
Laisvalaikio filialo suaugusiųjų dramos būrelio nariai parodė humoristinį sceninį vaizdelį „ Apsilankymas pas gydytoją“ (Vadovė S.Monkevičienė). Vaikų dramos būrelio nariai vaizdelį „Pavasario linksmybės“ (Vadovė N.Maceikienė). Veikė foto nuotraukų paroda „Mes mylim teatrą“.


Mugė Panočiuose

Kovo 5 d., Varėnos kultūros centro Kaniavos filiale, šurmuliavo Panočių Kaziuko mugė. Tai visko buvo ir pažiūrėt, ir nusipirkt, ir paragaut. O jau prekių įvairumas – nuo gardžių kibinų, sūrių, pyragų, šiais metais rinktų spanguolių iki megstų, austų, pintų, nertų, pieštų ir įvairiausių rankdarbių. Didžiausio susidomėjimo sulaukė mūsų tautodailininkės Saulės Lazarevičienės nuostabaus grožio verbos, austos juostos.Visiems buvo didelė staigmena mokytojos Stasės Paulaitienės surengta siuvinėtų paveikslų paroda. Tiek daug įdėta darbo ir meilės.Mugės svečius ir dalyvius linksmino ir gerą nuotaiką skleidė Algirdo Paulaičio grojama muzika. Tai buvo smagumėlis!

Kaniavos muge M

 

Daugiau nuotraukų

 


Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016