Rugsėjis (filialai)

 

 Jei valdai kompiuterį, tai ir austi išmoksi

Rugsėjo 27 dieną, Perlojos kraštotyros muziejus pakvietė visus norinčius prisėsti prie audimo staklių ir vadovaujant Perlojiškei Jadvygai Baublienei išbandyti, kaip seksis austi keturnyčius rankšluosčius. J. Baublienė pristatė ir savo austus rankšluosčius, kuriuos ji atiduodavo Druskininkams. Anot audėjos, reikalavimai buvo griežti, bet,regis, darbai patys už save kalbėjo. Į mokymus atvyko ir 86 metų perlojiškė audėja Ona Baublienė. Ji sugebėjo priausti netik rankšluosčių, bet ir ritimus divonų. Abi Baublienės aiškino, kad visos moterys gali išmokti austi.
J. Baublienė papasakojo nuo ko prasideda darbas ir kokio kruopštumo jis reikalauja. Ji aiškino, iš ko susideda raštas, į ką audžiant reikia kreipti dėmesį. Pirmoji pabandyti austi prisėdo bibliotekininkė N. Krivienė. Po pirmųjų keblesnių mėginimų, pasimatė pirmosios rašto eilutės. Anot J. Baublienės „jei valdai kompiuterį, tai ir austi išmoksi“. Atvykusios iš Varėnos senjoros, taip pat nuotaikingai nusiteikusios sėdo prie staklių, ir rezultatai buvo akivaizdžiai puikūs. Moterys įsitikino, kad reikia tik laiko ir kantrybės, ir vakarais vėl kaimuose atgimtų audimo darbai. Liškiavos daugiafunkcinio centro direktorė netik stebėjo kitų atliekamus darbus, bet ir tarėsi, kaip pasikviesti pas save į namus J. Baublienę ir jai talkinant, pirmuosius „rašto žingsnius“ išausti.
Kol vienos audė, kitoms O. Baublienė rodė, kaip reikia dirbti rankomis ir kojomis, norint rateliu tinkamai sukti siūlus. Labiausia savo sugebėjimus norėjo išbandyti Danutė Juodžiukynienė, tačiau ratelis įrodė , jog šis darbas yra kruopštus ir reikalaujantis įgūdžių.
Po audimo edukacijos antrajame muziejaus aukšte, vyko Lamutės Karlonienės rankdarbių parodos atidarymas. Svečiai žavėjosi kruopščiai atliktais darbais ir nėrinių grožiu. Savos nuotraukų parodą čia eksponuoja ir Valkininkų Švč. M. Marijos Apsilankymo parapijos klebonas Bronius Krakevičius. Vytauto Baublio drožinėtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų skulptūros, organiškai papildė abi parodas.
Edukacinės programos mokytojas ir ekspozicijos autorę savo apsilankymu pagerbė atvykusi Varėnos kultūros centro laikinai direktorės pareigas einanti Jurgita Žukienė, ji įteikė padėkos raštus už nuoširdų bendradarbiavimą ir tuo pačiu prisėdusi prie staklių pabandė austi ir įsitikino, koks sunkus būdavo audėjos darbas...
Ateityje organizuosime audimo mokymus ne tik suaugusiems, bet prie staklių prisėsti ir pasimokyti kaip audžiami divonai, rankšluosčiai bei juostos, galės ir moksleiviai.

audimas M audimas perlojoje M


Stalo žaidimų vakaras Valkininkuose

Vaiko laisvalaikis – tai laisvas laikas, kurio metu jis gali skirti savo jėgas pasirenkamai veiklai. Jo metu vystosi vaiko asmenybė, kuri turi lemiamą vaidmenį tolesniam žmogaus gyvenimui. Prasmingai leisdami laisvalaikį vaikai mokosi bendrauti, tobulėja kaip asmenybės bei visuomenės nariai, ugdomas vaikų kūrybiškumas, atsiskleidžia gebėjimai.
Siekdamos populiarinti stalo žaidimus kaip turiningą laisvalaikio praleidimo būdą, Valkininkų bibliotekininkė bei kultūros centro direktorė sukvietė vaikus ir jų tėvelius į Valkininkų biblioteką žaisti stalo žaidimų. Mažiausieji dėliojo „Uno“ kortas, žaidė linksmą žaidimą „Nebūk smirdukas“, vyresnieji ir suaugusieji lavino žodyną bei gebėjimą aiškinti žodžius, žaisdami „Alias Party“, „Alias“. Kiti loginį mąstymą lavino stumdydami šachmatų figūrėles, o verslininko gabumus vaikai rodė ridendami populiariausio nekilnojamo turto prekybos žaidimo „Monopolis“ kauliukus. Vakaro dalyviai žaisdami patyrė įvairiausių emocijų: azarto, nusivylimo, pralaimėjimo kartėlį, laimėjimo džiaugsmą. Teigiamos emocijos ir smagiai praleistas laikas sušildė net ir žvarbų bei vėjuotą ketvirtadienio pavakarį.

zaidimai valkininkuose M


Griežynė Merkinėje

Rugsėjo 11 d. 13.00 val. VKC Merkinės filiale vyko tarptautinio instrumentinio festivalio „Griežynė" koncertas, kuriame dalyvavo užsienio svečiai iš Rusijos, Baltarusijos, Vengrijos, Lenkijos, Estijos, Šiaurės Airijos, Italijos, taip pat grojo Grupė iš Vilniaus „Vydraga"
bei Varėnos krašto muzikantai. Renginį organizavo Lietuvių liaudies kultūros centras. Festivalio vedėjas, Algirdas Klova, džiaugėsi šilta publika Merkinėje bei puikiu koncertu.

Merkineje griezyne M

Daugiau nuotraukų

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016