Balandis (VKC)

 

Regioninis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis „Ėglynaicis“

Balandžio 22 - 23 d. Merkinėje ir Varėnoje nuaidėjo V regioninis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis „Ėglynaicis“. Šiuo festivaliu norima suburti į vieną būrį Dzūkijos regiono vaikų ir jaunimo folkloro ansamblius ir išsaugoti laiko patikrintas ir iš kartos į kartą perduotas dzūkiškas tradicijas ir papročius. Šis festivalis vyksta dvi dienas – vieną dieną gražioje rajono vietoje, o baigiamasis festivalio koncertas Varėnoje. Festivalis aplankė Marcinkonis, Perloją, Merkinę, Žilinus, Vilkiautinį, Valkininkus, ir vėl sugrįžo į Merkinę, nes šiemet Merkinė paskelbta mažąją kultūros sostine. Festivalyje dalyvavo 18 vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Kaišiadorių rajonų, Alytaus ir Druskininkų miesto.
Pirmąją festivalio dieną Varėnos kultūros centro Merkinės filiale pasirodė: Varėnos kultūros centro Merkinės filialo vaikų folkloro ansamblis, Merkinės etnokultūros klubas „Kukumbalis“, Varėnos kultūros centro Panaros filialo vaikų folkloro ansamblis, Varėnos kultūros centro Nedzingės filialo vaikų folkloro ansamblis „Vieversukai“, Varėnos kultūros centro Vilkiautinio filialo vaikų folkloro ansamblis, Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Serbenta“, Daugų kultūros centro Eičiūnų vaikų folkloro ansamblis „Vieversa“, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos folkloro ansamblis „Racilukai“, Lazdijų kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ ir vaikų liaudiškos muzikos kapela „Anūkucai“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Voverėlė“. Visus Merkinėje dalyvavusius kolektyvus sveikino, įteikė padėkas ir dovanėles Varėnos kultūros centro laikinai einanti direktorės pareigas Jurgita Žukienė. Po koncerto dauguma dalyvių šoko smagioje Tradicinių šokių vakaronėje, kurioje grojo šaunūs „Kukumbalio“, „Racilukų“ ansamblių muzikantai ir „Anūkucų“ kapela.
Antroji festivalio diena persikelė Varėną. Kultūros centre vyko baigiamasis koncertas, kuriame pasirodė Varėnos kultūros centro vaikų folkloro ansamblis, Matuizų pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Verbenėlė“, Alytaus jaunimo centro folkloro studija „Kupolėlis“, Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Daugų kultūros centro Alovės filialo vaikų folkloro ansamblis „Susiedukai“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vaikų folkloro kolektyvas „Voverėlė“, Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“ ir festivalio svečias - Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblis „Reketukas“.
Po baigiamojo koncerto, visi festivalio dalyviai ir varėniškiai smagiai trypė Tradicinių šokių vakaronėje, kurioje grojo visiems gerai žinoma instrumentinio folkloro grupė „By Tik Zyz“.
Kiekvienas renginyje dalyvavęs kolektyvas buvo apdovanotas Varėnos savivaldybės mero padėka ir simbolinėmis dovanėlėmis - mūsų krašto tautodailininkų Algirdo Juškevičiaus ir Gintaro Turonio autentiškais darbais. Visus dalyvius pasveikino, dėkojo ir įteikė dovanėles Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas kultūrinei veiklai Marius Galinis ir renginio sumanytoja ir organizatorė Varėnos kultūros centro vyr. specialistė etnografė Lina Būdienė.
Dėkojame festivalio rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai, Varėnos rajono savivaldybei ir kavinei „Draugai“.

Eglynaicis M

Daugiau nuotraukų


 Devintoji „Šokių pynė“ Varėnoje

Varėnoje nuskambėjo nuotaikinga tradicinė, jau devintoji, tautinių ir šiuolaikinių šokių šventė „Šokių pynė". Ji sukvietė pilną Varėnos kultūros centro salę žiūrovų pasigrožėti smagiu reginiu, kai scenoje vieni po kitų įvairiaspalvę šokių pynę pynė pustrečio šimto įvairaus amžiaus ir įvairių šokių stilių šokėjų iš Alytaus, Prienų, Vilniaus, Varėnos.
Šventės dalyvius ir žiūrovus pasveikino, kolektyvams sėkmės, o žiūrovams - gražių akimirkų ir gero vakaro palinkėjo Varėnos kultūros centro direktorės pavaduotojas kultūrinei veiklai Marius Galinis.
Scenoje pasirodė tautinių šokių kolektyvai, - Alytaus jaunimo centro šokių studija „Rūta", vadovaujama Rūtos Mekišaitės. Alytaus ansamblio „Tarškutis“ merginų šokių grupė, vadovaujama Justinos Ambroževičiūtės Taip pat Vilniaus miesto tautinių šokių kolektyvas „Gabija“, šokių kolektyvo vadovė Jurgita Galdikienė.
„Šokių pynėje“ susipynė įvairių stilių šokiai, tai sportiniai, šiuolaikiniai, linijiniai, gatvės, lindihopo. Smagiai sukosi sportinių šokių studijos „Dosado" šokėjai, vadovas Povilas Lapinskas. Linijinių šokių kolektyvas iš Prienų „GS“, vaikų ir moterų šokių grupės. Bei Varėnos „Ryto" progimnazijos ir moterų linijinių šokių kolektyvas „Fantazija", vadovaujami Janinos Spangevičienės, „Išdykėlės", vadovė Inga Bielevičienė. Moksleivių kūrybos centro šokių studija „Mikitukas“ su šiuolaikiniais šokiais, kolektyvo vadovės – Jolanta Stankevičienė ir Sigita Švedė. Šokių studija „Rūta“ iš Alytaus su Airišku šokiu, vadovė Rūta Mekišaitė. Alytaus Dainavos pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas ,,Dainavėlė“, kolektyvo vadovė Justina Ambroževičiūtė. Šiuolaikinio, modernistinio šokio grupė iš Varėnos miesto „Šokio teatro laboratorija 45°“, vadovė Daiva Pelėdaitė. Renginį vedė Mintarė Palevičiūtė ir Greta Poškaitytė, moksleivių kūrybos centro būrelio „Impro“ vedėjos , vadovė Irena Čeplikienė.
Vakaras su nuotaikinga šokių muzika, ritmingais judesiais, bei ryškiomis spalvomis scenoje neprailgo nei dalyviams, nei žiūrovams.
Šventėje „Šokių pynė" visiems kolektyvų vadovams buvo įteiktos Varėnos rajono savivaldybės mero padėkos, gėlės ir atminimo dovanėlės, nuoširdžią padėką visiems dalyviams lydėjo ir gausūs žiūrovų aplodismentai.
Devintą kartą vykusi nuotaikinga šventė, kurioje šokio sūkuryje sukosi ir maži, ir dideli, paliudijo, kad šokio tradicijas mūsų rajone puoselėja didelis būrys šokėjėlių, o juos šokio judesio paslapčių sumaniai moko jų kolektyvų vadovai.

sokiu pyne M

Daugiau nuotraukų


Atvelykio popietė „Padainuokim susiėję“

Balandžio 3 d. Varėnos kultūros centre vyko Atvelykio popietė „Padainuokim susiėję". Šioje popietėje visus susirinkusius savo dainomis ir muzika džiugino Varėnos ,,Bočių“ bendrijos ansamblis ,,Šarma“, Politinių tremtinių ir kalinių ansamblis „Viltis“, Varėnos kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Kadagys“, III pakopos universiteto meninis kolektyvas „Varėnė“, liaudiškos muzikos kapela „Paparcis“, varėniškiai muzikantai Stasys Junda, Pranas Ulbinas ir Danius Taraila, Alfredas Klimas ir Vilius Zacharka. Linksmas polkas, svajingus valsus ir kitokius muzikinius kūrinius žiūrovams dovanojo varėniškiai muzikantai ir Varėnos liaudiškos muzikos kapela „Paparcis“. Muzikantų grojamos melodijos ne tik žavėjo publiką, tačiau ne vieną atėjusįjį kvietė ir šokti. Šokti norinčiųjų būta nemažai, todėl vyko ir geriausių popietės šokėjų rinkimai, kuriems buvo įteiktos Velykų bobutės paliktos atminimo dovanėlės.

vakarones geriausi M

Daugiau nuotraukų


Šalies folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2016“

Šių metų balandžio 1 d. Varėnos mieste vyko Šalies folklorinių šokių varžytuvių rajoninis etapas „Patrepsynė 2016“. Šokėjai dalyvavo iš Varėnos, Matuizų, Žilinų. Pradedančiųjų grupėje varžėsi 15 porų, kuriems reikėjo pašokti penkis folklorinius šokius. Tai: „Kadagys“, „Ką tu teci“, „Latrišas“, „Polka dribsiukas“, „Rūdaičių žydelka“. Pagal kategorijas buvo sudarytos dvi amžiaus grupės. Jas vertino komisija: Varėnos kultūros centro vyriausioji choreografė Ramunė Butkienė, vyriausioji etnografė Lina Būdienė, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos folklorinio ansamblio „Racilukai“ vadovė Lina Dudulienė ir šio ansamblio narys Jonas Dudulis. Į respublikinį etapą Šiauliuose važiuos keturios skirtingo amžiaus poros. Iš Matuizų - Gabija Čiraitė ir Aidas Jakimavičius (iki mokyklinė grupė), Emilija Pikutytė ir Nedas Miliauskas (4-5 kl.), iš Varėnos – Brigita Sviklaitė ir Vakaris Voveris (1kl.), Goda Tarailytė ir Laurynas Būda (gimnazijos 2-3 kl.). Visi renginio dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

patrepsek M

Daugiau nuotraukų

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016