Kovas (VKC)

Varėnos kultūros centro šokių studijos „Fantazija“ laimėjimai „Linedance širdis Vilnius“ varžybose

Kovo 25 dieną Vilniuje vyko reitinginės KLŠA kantri ir linijinių šokių varžybos „Linedance širdis Vilnius“, kuriose dalyvavo ir mūsų Kultūros centro šokių studijos „Fantazija“ šokėjos. Social kids kategorijoje Skirmantė Stankaitytė, Ieva Brazauskaitė ir Ūla Treigytė laimėjo 1 vietą, Viktorija Blėdaitė 2 vietą. Social primary kategorijoje Brigita Sviklaitė iškovojo pirmąją vietą ir Show dance kids mažųjų komanda laimėjo taip pat pirmąją vietą. 

P 20170325 203425 1 kor filtered


Tautinių ir šiuolaikinių šokių šventė „Šokių pynė“

Varėnos kultūros centre kovo 18 dieną vyko jau dešimtoji tautinių ir šiuolaikinių šokių šventė „Šokių pynė“. Tai tradicinė šventė, į kurią nuolat suvažiuoja gausus būrys šokėjų ne tik iš savo krašto , bet ir iš įvairių Lietuvos miestų. Šokėjus, vadovus bei žiūrovus pasveikino Varėnos kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė. Šokių pynę pynė įvairaus amžiaus ir įvairių šokių stilių šokėjai iš Vilniaus, tai Lietuvos vaikų ir jaunimo centro šokių ansamblis „Ugnelė“, vadovė Ramona Butkutė-Lapėnienė. Alytaus jaunimo centro šokių studija „Rūta“, vadovė Rūta Mekišaitė. Griškabūdžio gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupė „Vaivora“, vadovė Vida Čeplevičienė. Vilkaviškio jaunimo liaudiškų šokių grupė „Vyželė“, vadovė Sonata Jankienė. Varėnos moksleivių kūrybos centro šokių studija „Mikitukas“ vadovės Jolanta Stankevičienė ir Jurgita Keršienė. Varėnos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Kadagys“, vadovė Ramunė Butkienė. Varėnos kultūros centro linijinių šokių kolektyvas „Fantazija“, vadovė Janina Oscustovicz. Varėnos šokių kolektyvai „Išdykėlės“ ir „Saulingė“ , vadovė Inga Bielevičienė. Druskininkų šiuolaikinių šokių kolektyvas „Decima“, vadovė Rūta Dvorkinienė. Sportinių šokių grupė „Dosado“, vadovas Povilas Lapinskas. Renginį vedė „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai Greta Valasinavičiūtė ir Laurynas Būda. Šventė unikali tuo, kad galime susipažinti su įvairiais šokių stiliais: tautiniais, linijiniais, sportiniais, ir šiuolaikiniais. Sakoma, jog pradėti šokti niekada nevėlu. O kur baigiasi žodžiai, prasideda šokiai. Šventė baigėsi, bet šokių kolektyvai jau galvoja apie kitą susitikimą Varėnoje.

varena1

Daugiau nuotraukų

Respublikinis šokių konkursas-festivalis „Fantazija 2017“ „Metų laikai“

Kovo 15 d. 16 val. Varėnos kultūros centre praūžė respublikinis šokių konkursas-festivalis „Fantazija“. Festivalyje dalyvavo įvairių šokių stilių vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų kolektyvai, kurie buvo suskirstyti į tris amžių grupes: nuo 3-11 m., nuo 12-18 m. ir nuo 19 m. Tai: Alytaus Jaunimo Centro baleto studija „Jete“; Alytaus Jaunimo Centro šokių kolektyvas „Rūta“; Kauno P. Mašioto pradinės mokyklos šokių kolektyvas „Rok“; Kauno P. Mašioto pradinės mokyklos šokių kolektyvas „Spalvos“; Vilniaus pramogų, kultūros ir sporto rūmų pramoginių šokių kolektyvas „Risoluto“; Vilniaus Medardo Čoboto Trečiojo Universiteto šokių grupė; Nemenčinės Gedimino gimnazijos šokių kolektyvas „Dalina“; Jonavos J. Miščiukaitės meno mokyklos istorinio šokio kolektyvas „Fioretti“ ir Varėnos kultūros centro šokių studija „Fantazija“. Festivalio dalyviai rodė po vieną savo sukurtą kompoziciją metų laikų tema, kurioje privalėjo šokti pagrindinis kolektyvo vadovas. Komisija iš visų amžiū grupių išrinko I-III vietų, nominacijų bei pagrindinio prizo laimėtojus. Kol komisija skaičiavo balsus, kultūros centro scenoje užvirė kuo puikiausia diskoteka, kuri neleido liūdėti nė vienam dalyviui ar žiūrovui, tuo galite įsitikinti pažiūrėję video. 

17264108 1367581246636948 6277469298900236851 n

Video


 

Kovo 11-osios minėjimas Varėnoje
(aut. Svajūnė Juknevičienė)

Varėniškiai iškilmingai minėjo dvidešimt septintąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines. Renginys, skirtas paminėti visai Lietuvai svarbią datą, prasidėjo prasmingu bėgimu „Laisvės vardan" nuo Senosios Varėnos Nepriklausomybės paminklo iki Varėnos, kuriame dalyvavo daugiau kaip penkiasdešimt tautine atributika pasipuošusių bėgikų. Šventinio renginio metu meras A. Kašėta pasidžiaugė prasminga akcija, kuri tampa gražiu, tradiciniu šventės akcentu, padėkojo jos dalyviams ir apdovanojo vyriausią, jauniausią ir gausiausiai tautine atributika pasipuošusius bėgikus. 

begimas

Vėliau visi šventiškai nusiteikę rinkosi į iškilmingą renginį Kultūros centre, kuris prasidėjo Lietuvos valstybės himno giedojimu. Tylos minute buvo pagerbti visi žuvusieji už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Jaunuoliai padėjo gėlių krepšelius prie Nepriklausomybės paminklo ir savanorių kapų Senojoje Varėnoje.

kovo11

Su džiaugsminga švente visus varėniškius ir miesto svečius, susirinkusius drauge švęsti mūsų laisvės dieną, pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Prieš dvidešimt septynerius metus mes jautėme didelį poreikį laisvės, mes norėjome gyventi taip, kaip gyvena nepriklausomos šalys ir mes tai pasiekėme. Šiandien mes esame laisva, demokratiška šalis, mes turime pasirinkimo, tikėjimo ir žodžio laisvę. Kovo 11-osios proga noriu palinkėti tikėti, mylėti ir dirbti, kad visiems būtų šviesiau ir gražiau gyventi". Meras pažymėjo, jog nepaisant, kad mums daug ko trūksta ir turime daug problemų, šiandien turime svarbiausią dalyką - laisvę, kurią turime branginti.

dringeliene

Šventinio renginio metu Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Juozo Dringelio žmona Valerija Dringelienė tarė sveikinimo žodį, pasidalijo prisiminimais bei visoms rajono mokykloms padovanojo po Nepriklausomybės Akto kopiją.
Šventinio renginio dalyviams lietuviškas dainas dovanojo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos jaunių choras „Varėnė", vadovaujamas Ilonos Zalanskienės, Varėnos kultūros centro estradinis ansamblis „Grūda", vadovaujamas Irmanto Čepaičio, Varėnos kultūros centro mišrus choras „Varpilė", vadovaujamas Ramonos Velžienės, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos improvizacijos klasės ansamblis, vadovaujamas Nerijaus Bakulos, Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“, vadovaujamas Ilonos Zalanskienės. Kovo 11-ąją buvo laikomos Šv. Mišios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurioje mišių metu giedojo Senosios Varėnos choras „Sonata“, vadovaujamas Ilonos Zalanskienės ir Elvyros Sinkevičienės. 20 val. visi rinkosi į Varėnos kultūros centrą, kuriame tikrą ugnį užkūrė varėniškis, X-faktoriaus finalininks Domas Česnulevičius su gyvo garso grupe.

chorasDaugiau nuotraukų 


 

Domo Česnulevičiaus ir grupės koncertas 

Kovo 11-ąją Varėnos kultūros centrą drebino kraštietis, X-faktoriaus finalininkas Domas Česnulevičius su gyvo garso grupe. Koncerto pabaigoje neliko nė vieno abejingo žiūrovo, kuris nešoktų kartu su koncerto atlikėjais, Domą išlydėdami atsistoję, gausiomis ovacijomis ir prašydami pakartoti.

domas band

Vaizdo medžiaga

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016