Balandis (VKC)

Renginys „Tūkstantis žingsnelių“, skirtas tarptautinei šokio dienai

Balandžio 28 dieną Varėnos Kultūros centre buvo paminėta tarptautinė šokio diena „Tūkstantis žingsnelių“. Šventėje dalyvavo virš šimto šokėjų iš Alytaus, Prienų, Merkinės, Butrimonių, Matuizų ir Varėnos. Nors lauke lijo lietus ir žiūrovų susirinko negausiai,- visi šokėjai nuo 6 iki 70 metų buvo linksmi, kartu šoko tuos pačius „Draugystės tilto 2017“ šokius.

P 20170428 184705 LL


 

Daug geros nuotaikos ir šypsenų

Balandžio 5 d. 18 val. Varėnos kultūros centre gera energija ir muzika dalinosi dainininkas ir dainų autorius Paulius Stalionis bei „Parodijų teatras“. Koncerto metu Paulius atliko visų pamėgtus, ir visiškai naujus kūrinius, šiltai bendravo su publika. Fantastiški „Parodijos teatro“ numeriai nepaliko abejingų.
Balandžio 8 d. 17 val. Varėnos kultūros centre vyko 24-oji humoro šventė „Juokis“. Naujas programas rodė net šeši humoro kolektyvai iš Dzūkijos, Suvalkijos ir Žemaitijos. Dzūkijai atstovavo dvi puikios humoro grupės: „Spanguolė“ iš Marcinkonių ir „MTV“ iš Matuizų. Abu kolektyvai išsiskyrė raiškia, šaržuota vaidyba, skambia dzūkų tarme. Šventėje taip pat dalyvavo „Dzyvų dzyvai“ iš Lazdijų, „O2“ iš Vilkaviškio policijos komisariato, „Kanapa“ iš Šakių r. Kudirkos Naumiesčio ir „Smaguriai“ iš Akmenės rajono Ventos miestelio. Žiūrovai be kitų puikių artistų išvydo ir šmaikštųjį kaimietės Apolonijos ir poniutės Kunigundos duetą. Šventės programą paįvairino humoristo Vaclovo Vičiaus ironiškų epigramų puokštė.
Balandžio 26 d. 18 val. Varėnos kultūros centro scenoje koncertavo charizmatiškasis Vidas Bareikis – aktorius, režisierius, dainininkas ir dainų autorius. Išskirtinėje programoje skambėjo populiariausios jo dainos: „Babkės“, „Trys Kanados“, „Žmogus orkestras“ ir gausybė kitų. Publika mėgavosi betarpišku bendravimu su V. Bareikiu ir virtine čia pat gimstančių teatrališkojo atlikėjo improvizacijų. Po koncerto dainininkas dalino autografus ir fotografavosi su savo gerbėjais.

vidulis1


Pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvui „Kadagys“ 45-eri

Balandžio 22 dieną Varėnos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Kadagys“ nuotaikingai atšventė 45-erių metų kūrybinės veiklos jubiliejų. „Kadagio“ kolektyvą ir vadovę Ramunę Butkienę pasveikino Lietuvos respublikos kultūros ministerijos regionų kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė, įteikdama Lietuvos respublikos kultūros ministerijos padėkos raštą, pasirašytą kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson, bei padėką nuo Lietuvos nacionalinio kultūros centro, pasirašytą direktoriaus Sauliaus Liausos. „Kadagio“ kolektyvo šokėjus ir vadovę sveikino ir Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius. Dovaną „Kadagio“ šokėjams įteikė Varėnos kultūros centro direktorė Jurgita Žukienė. Jubiliatus sveikino kolektyvų vadovai, draugai, artimieji. Visi drauge džiaugėsi nenuilstančiais šokėjais, jų pasiekimais, vadovės kūrybiškumu ir pastangomis, kuriant šokių poemas.
Koncerte dalyvavo ir programas parodė Varėnos moksleivių kūrybos centro šokių kolektyvas „Mikitukas“, vadovė Jolanta Stankevičienė, bei svečiai iš Sintautų, vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Sintuola“, vadovė Vida Čeplevičienė. Buvo šokami tautiniai šokiai, o pabaigoje žiūrovams siurprizą paruošė „Kadagio“ šokėjai, pašokę tango, kuris visus žiūrovus privertė atsistoti ir audringomis ovacijomis padėkoti už puikų reginį. Nuotaikingą jubiliejinį koncertą šokėjai ir svečiai pabaigė linksmai šokdami.

kadagys 45

Daugiau nuotraukų 


Atvelykio popietė „Padainuokim susiėję“

Balandžio 23 d. Varėnos kultūros centro Kino ir parodų salėse vyko Atvelykio popietė „Padainuokim susiėję". Šioje popietėje visus susirinkusius savo dainomis ir muzika džiugino Varėnos ,,Bočių“ bendrijos ansamblis ,,Šarma“, Politinių tremtinių ir kalinių ansamblis „Viltis“, III pakopos universiteto meninis kolektyvas „Gija“, Varėnos liaudiškos muzikos kapela „Paparcis“, Vydenių krašto bendruomenės meninis kolektyvas „Kvaja“, Merkinės liaudiškos muzikos kapela „Strauja“ ir šaunūs muzikantai Antanas Blėda, Vilius Zacharka, Pranas Ulbinas ir Alfredas Klimas.
Muzikantų grojamos melodijos ne tik žavėjo publiką, tačiau ne vieną atėjusįjį kvietė ir šokti. Šokti norinčiųjų būta nemažai, todėl vyko ir geriausių popietės šokėjų rinkimai, kuriems buvo įteiktos Velykų bobutės paliktos atminimo dovanėlės. Šauniausios popietės šokėjų poromis tapo – Irena Antanavičienė ir Simas Bakanauskas, Valerija Tamulevičienė ir Juozas Pileckas, Gražutė Šumskienė ir Jonas Taraila, Angelė Nedzingskienė ir Jonas Barysas.

Atvelykio popietės geriausi sokejaiDaugiau nuotraukų 


Atvelykio naktišokiai Varėnoje

Balandžio 18 d. Varėnoje nušurmuliavo Atvelykio naktišokiai, sukvietę kelis šimtus šokėjų iš visos Lietuvos. Naktišokiuose visus iki ryto šokdino šaunūs folkloro ansamblio „Laukis“ muzikantai, taip pat Petras Akstinas iš Matuizų, Tomas Balukonis, Augustas Černiauskas ir Valdas Seniuta iš Vilniaus, Kęstutis Bagdonas ir Giedrius Bagdonas iš Kauno.
Sulaukta daug gražaus jaunimėlio iš Varėnos, taip pat šokėjėlių iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Kaišiadorių, Matuizų, Merkinės ir Ruočkių (Lazdijų r.).
Atvelykio naktišokiuose pramogų, veiklų ir užsiėmimų atrado ir vyresni, ir jaunesni, ir visai mažiausi: veikė vaikų erdvė, kur tėveliai galėjo saugiai palikti mažylius ir eiti šokti arba žaisti kartu su jais. Norinčius padainuoti viliojo dainų erdvė, pavargusius – miego salė, o išalkusius – suneštinių vaišių ir arbatos stalas.
Vakarui įsibėgėjus laukė staigmena – jėgiškiausios power-folk grupės „Korys“ koncertas. Savo fantastišku pasirodymu ši grupė pakėlė „ant kojų“ visus dalyvius, kurie toliau šoko iki aušros.
Organizatoriai dėkoja visiems muzikantams ir dalyviams.
Atvelykio naktišokiai, kaip ir kiekvieną kartą, buvo fantastiški ir nepakartojami visų mūsų dėka!

naktišokiai22Vaizdo įrašas


Priešvelykinė mugė „Auksalio kupkas“ 2017
(autorė - Rūta Averkienė)

Verbų sekmadienio išvakarėse Varėnos centre gerą pusdienį smagiai šurmuliavo septintą kartą suorganizuota Dzūkijos regiono priešvelykinė mugė „Auksalio kupkas“. Joje dalyvavo, savo rankomis pagamintais dirbiniais bei gaminiais prekiavo, amatus bei kūrybinį procesą pristatė daugiau kaip šešiasdešimt tautodailininkų, amatininkų, ūkininkų, sodininkų, kaimo bendruomenių atstovų ir visų nagingų Dzūkijos žmonių iš Alytaus miesto, Kaišiadorių, Lazdijų, Švenčionių, Prienų, Trakų, Šalčininkų rajonų, Vilniaus, Varėnos ir Alytaus rajonų, Birštono, Druskininkų ir Elektrėnų savivaldybių. Dauguma iš jų pakalbinti buvo puikios nuotaikos, džiaugėsi turintys progą „Auksalio kupke“ sudalyvauti, tarpusavyje pabendrauti, ir, žinoma, parduoti savo dirbinius.
Nors šiųmetė mugė nedžiugino pavasarišku oru, kad saulė jau ir šypsojosi pavasarišku šypsniu, tačiau buvo gana žvarbu, tačiau buvo puiki galimybė Šv. Velykoms įsigyti dovanų pintų, skobtų, žiestų, megztų, nertų dzūkų meno meistrų dirbinių, verbų, margučių, paskanauti dzūkiškų skanėstų, pabendrauti su meistrais, pasiklausyti nuotaikingo koncerto. Mugės dalyvius linksmino Matuizų kultūros centro folkloro ansamblis „Verbena“, vadovaujamas Daivos Kielienės, Valkininkų kultūros centro folkloro ansamblis „Santaka“, vadovaujamas Aldonos Japertienės, Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“, vadovaujamas Linos Būdienės, šaunūs muzikantai: Antanas Blėda, Pranas Ulbinas ir Alfredas Klimas bei nuotaikinga Kibyšių kultūros centro kaimo kapela „Senas sodžius“, vadovaujama Tautvydo Prieskienio.
Įvairiausiais gaminiais: žolelių arbatomis, sūriais, pyragais, verbomis, sausomis puokštėmis, žvakėmis, dailiais mezginiais, nėriniais, ir kitais akį traukiančiais rankdarbiais mugės lankytojus viliojo Vilkiautinio, Naujųjų Valkininkų, Matuizų bendruomenės. Įvairiausių grožybių buvo prigaminusi darni Varėnos socialinių paslaugų centro komanda. Valkininkų vaikų globos namų „Spengla“ vaikai su savo keramikos būrelio mokytoju Nerijumi Kavaliausku siūlė dailių padėkliukų iš stiklo, įvairiausių dirbinių iš keramikos. Svetingieji sodybos „Grikucis“ šeimininkai Laima ir Kostas Mačioniai turėjo grikinės babkos, grikinių miltų, žaismingų veltų šlepečių.
Mugės lankytojų dėmesį traukė įvairiausių dydžių ir spalvų verbos, kuriomis prekiavo Bronė Kazlauskienė iš Dargužių, dailiai surištas sausas puokštes ir verbas siūlė varėniškė tautodailininkė Eugenija Bakšienė. Jaunieji dailės studijos „Kadagys“ meistrai Domas ir Lukas Malašauskai prekiavo žaismingais savo drožiniais iš medžio. Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai: amatų meistras, etnografiniame Musteikos kaime gyvenantis Romas Norkūnas su savo mokiniais bei marcinkoniškė Virginija Pugačiauskienė – pirkėjus viliojo senųjų dzūkiškų amatų demonstravimu, dailiomis verbomis, žvakėmis, pintais dirbiniais. Autentiškais kalvystės darbais mugės lankytojus žavėjo kalvis iš Andriūnų kaimo Stasys Truncė. Įvairiaspalvius keramikos dirbinius siūlė keramikas iš Beržupio Artūras Matonis bei Algimantas Kazlauskas iš Liškiavos. Tautodailininkės Irena Žukauskienė ir Rita Zlatkutė buvo privėlusios dailių kiaušinių, kitų rankdarbių iš vilnos. Varėniškė Zoja Gavėnienė buvo primezgusi dailiausių riešinių ir šalikų. Pirkėjai neliko abejingi valkininkiečių Stasio Piluko ir Vytauto Čėsnio medžio dirbiniams. Rita Žemaitienė iš Puodžių Šv. Velykoms siūlė pirkti skanių pačios gamintų šakočių ir meduolių.
Mugę papuošė varėniškių Onutės ir Algirdo Guntulionių subtiliai nuveltos elegantiškos skraistės, šalikai, skrybėlaitės, žaismingos įvairiaspalvės šlepetės. Jau bene trečius metus mugėje dalyvauja ir išskirtinio lankytojų dėmesio sulaukia Dieveniškių technologijos ir verslo mokyklos kolektyvas. Jų kiemelyje buvo galima pamatyti, kaip gimsta kalvystės darbai, paskanauti ant laužo virtos kvapnios arbatos, įsigyti įvairiausių dirbinių.
Varėniškė Rima Subačienė mugėje prekiavo daugybe nertų servetėlių. Valkininkietis Romualdas Dervinis turėjo pridrožęs įvairiausio dydžio šaukštų, samčių, mentelių. Senojo siūlų dažymo amato puoselėtoja Danutė Juškienė iš Lazdijų rajono prekiavo žolynais dažytais vilnoniais siūlais bei mezginiais. Iš Marcinkonių kilusi, o dabar Marijampolėje gyvenanti Angelė Česonienė atvežė dailių keramikos dirbinių, velykinių akcentų. Savo dirbinius siūlė ir daugelis kitų Dzūkijos meistrų.
Mugės pabaigoje buvo paskelbti ir diplomais bei piniginiais prizais apdovanoti geriausi mugės meistrai. Juos, atsižvelgdami į amato kūrybinio proceso pristatymą, autentiškumą, dzūkiškų tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą, išrinko ir įvertino šventės komisija: Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, Varėnos kultūros centro vyr. specialistė Vaida Naruševičiūtė, tradicinių amatų centrų asociacijos pirmininkė Lina Bukauskienė bei Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato Merkinės lankytojų centro vyriausioji specialistė Laimutė Saviščevienė, o apdovanojo Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas. „Ačiū Jums, kad mylite Varėnos kraštą ir puoselėjate gražias mūsų tradicijas, linkiu Jums kūrybinės sėkmės“, – linkėjo direktorius A. Verbickas.
Pirmoji vieta skirta Varėnos socialinių paslaugų centrui. Antroji vieta atiteko veltinių dirbinių meistrui, varėniškiui Algirdui Guntulioniui. Trečioji vieta skirta Valkininkų vaikų globos namams „Spengla“. Diplomais apdovanoti: už autentiškumą, dzūkiškų tradicijų puoselėjimą ir išlaikymą – Laimos ir Kosto Mačionių sodyba „Grikucis“, už amato kūrybinio proceso pristatymą ir demonstravimą – Vilkiautinio bendruomenė, už prekybos vietos apipavidalinimą – Matuizų bendruomenė, už amatininko kostiumo atitikimą amatui, tradicijoms – Danutė Juškienė.

Auksalio kupkas visi

Daugiau nuotraukų


„Patrepsynė 2017“

Šių metų balandžio 4 d. Varėnos kultūros centre vyko šalies folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2017“ rajoninis turas. Šiemet dalyvavo 14 šokėjų porų iš Matuizų, Žilinų ir Varėnos miesto nuo mažiausio iki didžiausio, nes projekte gali dalyvauti ir penkiamečiai, ir dvyliktą klasę lankantys jaunuoliai. Ir visai nesvarbu, šoki pirmus metus ar jau turi patirties. Projektu „Patrepsynė“ labiausiai siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius, skatinti jų raišką ir kultūringą bendravimą. Šokėjai šoko 5 konkursinius šokius: „Ulaną“, „Dirižablį“, „Kristijanušką“, „Lazdinką“, „Tamsi naktis“ ir privalomąjį šokį „Marceliukė Ciceliukė“. Komisiją atrinko keturias šokėjų poras, vyksiančias į respublikinį varžytuvių turą Šiauliuose.
Sveikiname varžytuvių nugalėtojus matuiziškius – Augustę Varaniūtę ir Evaldą Graževičių, Gabiją Čyraitę ir Aidą Jakimavičių, Odetą Makarevičiūtę ir Nedą Miliauską, Eidvilę Pašukonytę ir Arną Varanių. Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės Šiauliuose.

nugalėtojaiDaugiau nuotraukų

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016