Birželis

Joninės rajone

Panočių tvenkinio paplūdimyje vyko Joninių šventė. Vedėjai Valentina Šlavenec ir Edvinas Čiuryla gausiai susirinkusius pakvietė nusiprausti rankas, jas nusišluostyti austu rankšluosčiu. Taip simboliškai apsivalę kūnus ir sielas, svečiai perėjo per vartus (bromą). Šventėje skambėjo Edvardo Juškevičiaus akordeonu grojama muzika, folkloro ansamblio dainos, Edgaro Molio klarnetu atliekami kūriniai, šoko Panočių pagrindinės mokyklos mokiniai (vadovė R. Antuchevič), pramoginiais šokiais šventės dalyvius džiugino vilnietė Amelija Lukaševičiūtė. Jonus ir Janinas pasveikino ir dovanėles įteikė Kaniavos seniūnas Edvinas Grikšas ir Dubičių parapijos klebonas Almantas Kibirkštis. Šventės dalyviai šoko, dainavo, žaidė žaidimus, dalyvavo atrakcionuose ir buvo paskatinti prizais. Visus lydėjo gera nuotaika, šildė Joninių laužo šiluma. Šventę pratęsėme šokdami ir dainuodami prie gausaus vaišių stalo.

Joninės Kaniava 2017

Kriviliuose Vasaros šventė sukvietė visus į Kultūros centrą. Dainų puokštę dovanojo Krivilių folkloro ansamblis, padavimą papasakojo Skaiva Matijoškaitė, renginį vedė Evelina Volodzkaitė ir Virginija Černiauskienė. Pasveikinus Jonus ir Janinas su vardo diena, muzikantas Vytas Ramaška su sūnumi Žygimantu užgrojo smagią Janinos polką. Dar ilgai netilo muzikos garsai, kviesdami prie laužo praleisti trumpiausią vasaros naktį.

Krivilių Joninės 2017maz

Krūminių kultūros centro kiemelyje birželio 23 dieną šventėme Jonines. Joninės - tai šviesiausia žmogaus saulės, žemės, vandens ir augalų žydėjimo šventė. Deivė saulė saugojo mus nuo tamsos pabaisų, sudegino ligas ir visas blogybes, palinkėdama sveikatos ir visiems gerovės. Rasa, kupulės dukrelė, gaivino visą augmeniją, ąžuolų vainikus laimino, ir užgesino senąją ugnelę kartu su mūsų rūpesčiais ir vargais. Pasveikinom visus Jonus ,Janinas ir Rasas, uždėdami ąžuolų vainikus .Kartu sudainavome dainą „ Švento Jono naktis“. Krūminių kultūros centro moterų kolektyvas dainavo dainas, vaikai Jonams ir lankytojams skyrė savo programėlę. Žaidėme įvairius žaidimus, buvo sportinės rungtys, minėme mįsles, dainavome, šokome ,degėme laužą, ieškojome paparčio žiedo, ir suradome.

Krūminiai Jonai 2017maz

 Perlojiškiai ir svečiai birželio 23 d. skubėjo į Perlojos kultūros centrą vasaros estradą. 20 val. prasidėjo šventinis vakaras. Sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai: seimo nario Juozo Baublio patarėjas Valdas Tamulevičius, Varėnos savivaldybės tarybos narė Danutė Karalevičienė. Koncertavo Perlojos kultūros centro saviveiklininkai, muzikantas Antanas Blėda, buvo pagerbtos jauniausia ir vyriausia kaimo gyventoja, pasveikinti Jonai ir Janinos. Nuotaiką pakėlė Matuizų kultūros centro humoro grupė ,,MTV“. Ir maži ir dideli aktyviai dalyvavo linksmosiose estafetėse, vaikai traukė dovanėles iš ,,Laimės šulinio“, kas norėjo dainavo ,,Karaokė“, degė Joninių laužas, jaunimas ieškojo paparčio žiedo, plukdė vainikėlius, iki ryto vyko diskoteka. Kavinė ,,Goda“ (Druskininkai) kvietė gardžiai pavalgyti ir atsigaivinti.

Joninės Perloja17


Tradicinė kaimo šventė ,,Kaimyne, kaip sveikas gyveni?“ 

Birželio 17 d. Gudžiuose pavakare praūžusi vasariška liūtis ir vis dar krapnojantis lietutis nepaliko jokių vilčių švęsti lauke, kaip įprasta. Todėl visi dalyviai ir svečiai buvo kviečiami į salę. Atvyko Varėnos savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius, Varėnos seniūnijos seniūnas Dalius Lukminas su šeima, susirinko ir nemažai kaimo žmonių, bei savaitgaliui grįžusiųjų į tėviškę. Smagu, kad koncertinėje programoje sutiko dalyvauti dar šiame krašte nesisvečiavęs Marcinkonių kultūros centro etnografinis ansamblis, vadovaujamas Rimutės Avižinienės bei senokai čia koncertavusi Kibyšių kaimo kapela ,,Senas sodžius“, kuriai vadovauja Tautvydas Prieskienis. Šventė prasidėjo Gudžių moterų ansamblio daina apie gimtą kaimą. Po svečių ir kolektyvų pristatymo šventės vairas buvo perduotas Rimutei Avižinienei. Lydimi linksmų vedėjos pokštų, kolektyvai keitė vienas kitą, žiūrovus linksmindami tai šmaikščia dzūkiška daina, tai gražia kapelos melodija, tai smagiu Gudžių moterų šokių kolektyvo šokiu. Renginio metu buvo įteiktos nominacijos. Nominacijas ,,Nesenstanti siela“ gavo ilgametės folkloro ansamblio dalyvės Petronėlė Truncienė ir Bronė Balčiūnienė, ,,Knygos draugas“ – Aldona Grinkevičienė, perskaičiusi daugiausiai knygų. Nominacija ,,Jauniausia kaimo marti“ atiteko Adai Makselytei - Arlinskienei, o ,,Jauniausia kaimo močiutė“ – Linai Baranauskienei. Birutė Narkevičienė buvo įvertinta nominacija ,,Tūkstantis žingsnelių“ už nueitus daugybę kilometrų, vaikštant į repeticijas iš Papiškių kaimo į Gudžius. Skambant kapelos muzikos garsams, visi buvo vaišinami pyragu, sūriu ir gira. Po darniai nuskambėjusios bendros šventės dalyvių dainos, meno kolektyvai smagiai pozavo nuotraukai. Vėliau visi linksminosi vakaronėje. Čia taip pat netrūko žaidimų, linksmų kapelos melodijų, dainų, smagaus bendravimo. Gudžių kultūros centras dėkoja Varėnos rajono savivaldybei už finansinę paramą, visiems visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

19146252 1992258241019938 40740134238554844 n


Tėvo diena kabeliuose

Birželio pirmą sekmadienį minima Tėvo diena, todėl birželio 3 d. į Kabelių kultūros centrą sukvietėme tėvelius ir senelius pasiklausyti jiems skirtų nuoširdžiausių žodžių, kurie glūdi giliausiose širdies kertelėse, kurių galbūt šiaip, kasdieną ne kiekvienas išdrįstame pasakyti. Skambėjo ne tik eilės bet ir gražiausios dainos, skirtos brangiems tėveliams. Vėliau susirinkusiųjų buvo paprašyta, prisiminti ir papasakoti ką jie prisimena apie savo tėvus. Vieni pasakojo gražius prisiminimus, kiti linksmus nutikimus ar savo tėvų pamokymus, kuriais vadovaujasi ir šiandien. Daug gražių ir įdomių prisiminimų apie savo tėvelį papasakojo profesorius Jonas Grigas, kuris dažnai sugrįžta į savo tėvų sodybą, rūpinasi ir prižiūri iš senelio ir tėvo perimtomis bitėmis.

tevo diena birzelis


Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis ,,Boružėlė septyntaškė‘‘ Kriviliuose

Tradicinis festivalis, kuris vyksta kiekvieno birželio pirmąjį savaitgalį, vyko Krivilių kultūros centre. Čia sugužėjo teatro mylėtojai iš viso rajono. Scenoje raganaitės Lilė ( Aistė Smilginytė) ir Nelė ( Evelina Volodzkaitė) vartydamos raganos Surulundos burtų knygą, bandė atlikti raganų triukus , ieškojo stebuklingo žodžio ĖLĖŽUROB reikšmės. Jei neteisingai perskaitysi žodį, dantų šepetukas virs raganos šluota, mokytoja – pikta niekadėja, ledai ant pagaliuko – agurku. Po nevykusio triuko ,elektros smogas vos nepridarė bėdų, bet viskas baigėsi gerai. Alytaus Jotvingių gimnazijos dramos studija ,,Taškas‘‘ parodė J.Glovadskio pjesės motyvais ,, Murzą‘‘. Vadovai Marytė Stasiukynienė ir Jonas Gaižauskas. Tai istorija apie gyvenime susipainiojusias paaugles, kurioms jau uždėta nusikaltėlių etiketė. Veiksmas vyksta mergaičių kolonijoje.
Stebuklingas žodis MEILĖ padėjo raganiui suprasti , kad tai pats stipriausias burtas. Krivilių kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos būrelis parodė V. Kupšio pjesę ,, Raganos burtai‘‘. Vadovė Virginija Černiauskienė. Tik stebuklingas žodis PROSPERE sutramdė Dubičių bibliotekos vaikų dramos būrelį ,, Nenuoramos‘. Jie suvaidino vadovės Reginos Lukoševičienės parašytą gyvenimišką istoriją ,,Tėvai ir vaikai‘‘. DRAUGYSTĖ, stebuklingi žodžiai, po kurių Valkininkų kultūros centro vaikų dramos kolektyvas ,, Tai mes‘‘ parodė V.Kupšio pjesę ,, Prie dangaus ir pragaro vartų‘‘. Vadovė Jolanta Molienė. UOGIENĖ - tie žodžiai kurie suviliojo Panočių pagrindinės mokyklos dramos būrelį, jie suvaidino Astrid Lindgren ,, Mažylis ir Karlsonas, kuris gyveno ant stogo‘‘. Vadovė Valentina Šlavenec. TELEFONAS sujungė Marcinkonių kultūros centro vaikų dramos būrelį. Jie parodė R. Viciūnienės ,, Posėdis ypatingu klausimu‘‘. Vadovė Rimutė Avižinienė SMAUGLYS vos nevirto skruzde. Nedzingės kultūros centro vaikų dramos kolektyvas suvaidino J. Radzevičiaus pjesę ,, Skruzdėlė atsiskyrėlė‘‘. Vadovė Stanislava Monkevičienė. PELĖDŽIUKAS gyvenantis miške, pasakojo miško istoriją. Merkinės V. Krėvės gimnazijos Mažųjų teatras ,, Pelėdžiukas‘‘ parodė A.Kairaitienės pjesę ,, Grybų lietus‘‘. Vadovė Zita Kulakauskienė. Raganaitė Zita Varanavičienė už mįslės įminimą dalijo saldainius boružėles ir kartu su Ina Matijoškiene kvietė valgyti rūgštynių sriubos iš stebuklingo katilo. Norintys galėjo paragauti keptų dešrelių ir pasmaližiauti ledais, už tai dėkojame UAB ,, Staginis‘‘ vadovui Kęstučiui Jurgelioniui. Daug džiaugsmo vaikams suteikė batutas. Festivalio akimirkas fiksavo Varėnos kultūros centro kultūros renginių koordinatorė (reklamos vadybininkė) Agnė Vilbikaitė. Visi kolektyvų vadovai už dalyvavimą gavo rajono mero Algio Kašėtos padėkas ir ženkliukus.Dėkojame rėmėjams: Varėnos rajono savivaldybei ir ŽŪB,, Kriviliai‘‘ vadovui Juozui Antanevičiui.

boruzele birzelis


Šventė ,,Mes esam dzūkai-2017“

Tradicinė, 18-oji vasaros šventė ,,Mes esam dzūkai“ prasidėjo 15 val. mokyklos stadione sportinėmis krepšinio ir tinklinio varžybomis. Dalyvavo trys komandos, taigi pralaimėjusių nebuvo. Jėgas išbandyti buvo galima 100 metrų bėgimo, strėlyčių mėtymo ir kitose rungtyse. Nuo 17 val. prie kultūros centro vyko linksmosios estafetės ir žaidimai. Dalyvių amžius buvo įvairius : nuo mažiausių iki seniausių. 18 val. vyko šventės atidarymas su dzūkiškom dainom ir tautiškais šokiais, su sporto varžybų dalyvių apdovanojimais ir iškilmingomis kalbomis. Po atidarymo visi rinkosi į žiūrovių salę, kur turėjo galimybę pamatyti Žilinų kultūros centro teatro premjerinį spektaklį pagal V. Krasnogorovą ,,Moteriška dalia“. Šventės tęsinys buvo vakaronė su Gijos ir Jorio dzūkiška programa, su sveikinimais ir pasveikinimais, Alekso Lemano dainomis ir smagiais visų dalyvių šokiais. Iki kitų metų , jau 19- oje tradicinėje šventėje.

mes esam dzukai ft


Kai laikas mūs metus skaičiuoja

Birželio 17 d. Vilkiautinio kultūros centre įvyko pagyvenusių žmonių šventė „ Kai laikas mūs metus skaičiuoja...“. Šventė organizuojama trečius metus. Renkasi į ją mūsų senoliai, bendrauja, dalijasi prisiminimais, dainuoja jaunystės dainas. Kas prisimena tremtį, sunkius pokario metus, kas jaunystės išdaigas ir šposus, vakaruškas. Šventės dalyvius sveikino ir savo programas parodė Vilkiautinio moterų ir vaikų folkloro kolektyvai.

kai laikas mus metus


Aleksandro Barausko 77-osios žūties metinės

Birželio 15 d. paminėtos 1940–ųjų sovietinės invazijos į Lietuvą pirmosios aukos, tuometinės Pasienio policijos pareigūno Aleksandro Barausko 77-osios žūties metinės. Kaip ir kasmet Valstybės sienos apsaugos tarnyba organizavo šiai datai paminėti skirtus renginius – už A.Barauską buvo aukojamos Šv. Mišios Varėnos Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, vėliau pasieniečio atminimas iškilmingos ceremonijos metu buvo pagerbtas prie paminklinio ženklo jo žūties vietoje Ūtos kaime. Prie paminklo A.Barauskui buvo dedamos gėlės nuo aukščiausių šalies vadovų, taip pat buvo paskatinti tarnyboje pasižymėję pasieniečiai. Minėjimo metu dainavo Kaniavos folkloro ansamblis. Po minėjimo koncertavo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

Barausko metinės KaniavaMAZ


Akcija „ Apkabinkime Liškiavos piliakalnį“

Vilkiautinio vaikų folkloro ansamblis birželio 9 dieną aplankė Liškiavos piliakalnį. Vyko akcija „Apkabink piliakalnį“ – skirta Piliakalnių metams paminėti. Vaikai stebėjosi –„ mūsų tiek mažai, kaip mes jį apkabinsime“. Viskas paaiškėjo nuvykus į vietą. Užkopėme ant piliakalnio, „ apkabinome „jį savo dainomis, žiniomis, žaidėme žaidimus. Smagiai praleistas laikas suteikė daug džiaugsmo. Labai gaila, kad mažieji ansamblio dalyviai negalėjo dalyvauti.

vilkautinis foto

 


Valkininkuose nuaidėjo „Antaninių kermošius“

Antrąjį birželio sekmadienį Valkininkuose šeštąjį kartą vyko „Antaninių kermošius 2017”, kuris švenčiamas kartu su Šv. Antano atlaidais. Nuo pat rytoj miestelio aikštėje šurmuliavo kermošius, kuriam nesutrukdė net ir lietus. Valkininkų gimnazijos sporto salėje vyko „Antaninių tinklinio turnyras“. Jo nugalėtojai buvo apdovanoti organizatorių taurėmis, medaliais ir diplomais. Pirmąją vietą iškovojo Matuizų komanda, antri - liko Valkininkai, tretieji – Marcinkonys. Šventinį koncertą Valkininkų bažnyčioje dovanojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos daivavimo katedros lektorė Aušra Liutkutė ir jos studentės Gabija Kušleikaitė, Martina Mikštaitė, Jekaterina Bezumenko, koncertmeisterė Giedrė Muralytė – Ericsonė. Atlikėjos klausytojus džiugino ir Šv. Mišių metu, kurias aukojo Vilniaus arkikatedros administratorius kun. Virginijus Česnulevičius. Renginį miestelio parke tęsė baikerių pasirodymas, kurie atvežė renginio vedančiąją su Valkininkų vėliava, nes miestelis šiais metais mini 630 metų jubiliejų. Susirinkusiuosius į šventę sveikino klebonas Bronius Krakevičius, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas, seniūnas Antanas Juknevičius. Renginį vedė Dovilė Plokštytė ir Evaldas Mankevičius. Scenoje pasirodė Merkinės kultūros centro šokių kolektyvas „Versmė“ (vadovė Jurgita Keršienė), armonikierius Banadas Urbelionis, Valkininkų moterų ansamblis „Santaka“ (vadovė Aldona Japertienė), Varėnos kultūros centro fokloro ansamblis „Žeiria“ (vadovė Lina Būdienė), Tiltų kaimo kapela (vadovės Nijolė Bižokienė ir Vaiva Neteckienė), Valkininkų seniūnas Antanas Juknevičius su dukromis, kuriems talkino Alfredas Klimas, Ukmergės rajono Deltuvos liaudiškos muzikos kapela (vadovas Kazimieras Piestinis). Šis kolektyvas ne tik koncertavo, bet ir pristatė Lietuvos etnografinių regionų tautinius kostiumus, skirtus Tautinio kostiumo metams ir Lietuvos šimtmečio paminėjimui. Renginio pabaigoje šventės rėmėjams – Valkininkų klebonui Broniui Krakevičiui, Varėnos r. savivaldybei, Kęstučiui Jurgelioniui, Ramūnui Puzui, Onutei ir Leonui Griežems, Jūratei Rutkauskienei, Rasai ir Deivydui Lukoševičiams, Eugenijai ir Arvydui Strazdams, Vilmai ir Algiui Jankauskams - buvo įteiktos padėkos.

18952981 1277799662345818 7133444227563473107 n

 Daugiau nuotraukų


Vaikų gynimo diena Valkininkuose

Birželio 1-ąją dieną Valkininkų kultūros centro direktorė Jolanta Molienė, bibliotekininkė Aurelija Blažulionienė ir socialinė darbuotoja Vida Gaurienė sukvietė vaikus švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir dalyvauti pirmajame Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuojamame konkurse „Saugus eismas bendruomenėse 2017“. Lietus sutrukdė paminėti Piliakalnių metus žygiu pėsčiomis į Krūminių piliakalnį, todėl visiems dalyviams teko keliauti automobiliais. Nuvykus Jolanta, remdamasi Ėrikos Striškienės straipsniu, pasakojo, kad archeologiniai tyrinėjimai rodo, jog pagal savo formą ir gynybinius įtvirtinimus piliakalnis priskiriamas vėlyviems XI – XV a. pradžios piliakalniams, tačiau pagal senovės gyvenvietėje rastą keramiką jis gali priklausyti I tūkst. antrai pusei. Aplankius Krūminius renginio dalyviai vyko į Santakos parką, esantį Užuperkasio kaime, kuriame kepė dešreles ant laužo, žaidė judriuosius žaidimus, atsakinėjo į Saugaus eismo viktorinos klausimus. Teisingai atsakiusieji gavo kelių direkcijos įsteigtas atminimo dovanas. Valkininkų bendruomenės informacija.

valkininkai foto

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016