Parodos

Vytauto Baublio jubiliejinės parodos atidarymas

Gruodžio 1-osios popietę Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) buvo atidaryta jubiliejinė varėniškio, visų gerbiamo tautodailininko, savo krašto puoselėtojo ir patrioto Vytauto Baublio paroda.
Pasveikinti tautodailininką susirinko didelis būrys svečių, atskubėjo ir Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta su kultūros bei sporto skyriaus vedėja Regina Svirskiene. Gausi retrospektyvinė ekspozicija atspindi ilgametį autoriaus atsidavimą kūrybai, o vyraujanti tematika atskleidžia, kad V. Baubliui labiausiai rūpėjo ir rūpi turtinga Lietuvos istorija, gimtojo krašto grožis, tradicija. Čia galima pamatyti ir prieš 4 dešimtmečius kurtų metalo dirbinių, ir dar šią vasarą tapytų peizažų, masyvių ąžuolinių skulptūrų ir iš smulkiausių kriauklių sudėliotų mozaikų.
Primename, kad dalis darbų eksponuojama Varėnos kultūros centro fojė (J. Basanavičiaus g. 2). Paroda veiks tik iki gruodžio 13 d., nes jau gruodžio 15 d. 11:30 val. čia šurmuliuos Varėnos krašto kūrėjų prieškalėdinė paroda-mugė „Vai, atvažiuoja šventa Kalėda“ tad nepraleiskite progos apsilankyti unikalioje, vieno žymiausių Varėnos krašto menininkų parodoje.

rsz 24173060 1369316946527106 2781890779999160272 o

Daugiau nuotraukų

 

Grafitti dirbtuvės Ačiū"

Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėse vyko neeilinės, šiuolaikiškos kūrybinės grafitti dirbtuvės – „Ačiū“. Naudojant neformaliojo ugdymo priemones, 13 Varėnos jaunuolių analizavo istorines ir dabarties Lietuvos asmenybes bei nusistatė savo santykį su jomis. Kūrybinės sesijos metu buvo kuriami stilizuoti įkvepiančių asmenybių trafaretai, o išpurškus ant kartono jie virto originaliais paveikslais.
Dirbtuvės truko 7 valandas, o rezultatai stulbinantys! Darbus pamatyti galima užsukus į Varėnos kultūros centro kino ir parodų sales (J. Basanavičiaus g. 17). Grafitti dirbtuvės „Ačiū“ buvo rengiamos net 14 Lietuvos miestų, o už šį puikų projektą dėkojame VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorijai, LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir dirbtuvių vadovui Audriui Lauručiui, kurio dėka jaunimas ne tik puikiai praleido laiką, bet ir daug išmoko!

rsz dscf3706

Daugiau nuotraukų

 

Zenono Bulgakovo fotografijų parodos atidarymas


Lapkričio 3 d. 17:00 val. Varėnos kultūros centro parodų salėje vyko 1-ojo Alytaus tarptautinio fotografijos festivalio ALYTUS FOTO 2017 lydimosios parodos - Zenonas Bulgakovas „Mano miesto akimirkos“ atidarymas. Ypatingai gerą nuotaiką skleidė šio vakaro muzikuojantys svečiai: nuostabiai dainavusi Kęstučio Breidoko mokinė Roneta Saveiskytė, kuriai akomponavo dalis Renatos Bakulienės vadovaujamos grupės „The groovy group“ narių: Aidas Tamulevičius ir Tomas Stonys. Puikų muzikinį kūrinį akordeonu atliko jaunasis Aistis Tamulevičius. Tą vakarą parodų salėje skambėjo daug geros muzikos! Gaila, kad parodos autorius, talentingasis Alytaus fotomenininkas Z. Bulgakovas, negalėjo pats dalyvauti parodos atidaryme, tačiau varėniškiai siunčia jam šilčiausius linkėjimus!
Tuo tarpu renginyje dalyvavo festivalio ALYTUS FOTO 2017 sumanytojas bei vadovas Evaldas Grinius, kurio dėka ši lydimoji festivalio paroda yra eksponuojama ir Varėnoje. E. Grinius teigia, kad tai tik pirmasis festivalio etapas, kad kitais metais festivalis dar labiau plėsis ir jau dabar ieškoma profesionalių fotografų Varėnos rajone, kurių darbai kitais metais, priglausti po festivalio sparnu, keliautų po visą Lietuvą ir kai kurias užsienio galerijas.
Na, o šios parodos autorius Z. Bulgakovas visų pirma yra laikomas vienu profesionaliausių ir mylimiausių Alytaus fotomenininkų, kuriam įdomiausias miesto peizažas. Jo darbuose užfiksuota net kelių dešimtmečių gimtojo miesto istorija. Retrospektyvinė Z. Bulgakovo paroda „Mano miesto akimirkos“ stebina spalvų įvairove ir gebėjimu tą patį miestą vaizduoti vis kitaip. Nespalvotus miesto vaizdus ekspozicijoje keičia ryškios akį traukiančios nuotraukos, arba spalvingi, tačiau susilieję, lyg akvarele nutapyti miesto momentai. Taip, kaip Alytuje yra Varėnos gatvė, taip šį mėnesį varėniškiai gali pamatyti daug Alytaus gatvių fragmentų Varėnoje. Tikrai puiki paroda, kurioje kviečiame visus apsilankyti iki lapkričio 28 d.

 

rsz dscf3453

 Daugiau nuotraukų

 

Laimos Gegužytės - Saviščevienės paroda „Dangaus sodai“

Trečiadienį, spalio 4 d. 17:00 val. Varėnos kultūros centro parodų salėje vyko jubiliejinės Laimos Gegužytės - Saviščevienės parodos „Dangaus sodai“ atidarymas. Nors meno kūrėjo statusą turinti tautodailininkė kuria jau seniai ir net keturi jos produktai turi tautinio paveldo sertifikatus, tačiau Varėnoje personalinė jos darbų paroda pristatoma pirmą kartą.

Kaip ir buvo tikėtasi, į paslaptingiausius, magiškiausius tautodailės dirbinius – šiaudinius sodus pažiūrėti ir, žinoma, pasveikinti pačią autorę, susirinko  daug žmonių. Nešini gėlėmis bei dovanomis - dideliu baltu angelu atvyko ir Varėnos rajono savivaldybės atstovai – vice meras G. Samulevičius, mero patarėjas J. Kleponis bei kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Svirskienė.

Renginio metu koncertavo Varėnos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Rūta“ (vad. D. Selevičienė) bei vokalinis kvartetas (vad. Kęstutis Breidokas). Paroda veiks iki spalio 31 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

22218568 1876742419010162 8728619377510785500 o

Daugiau nuotraukų

 

 

Respublikinio fotografijos konkurso Kai grybais lietus lisparoda

Penktadienį, rugsėjo 23 d. Varėnos kultūros centro kino bei parodų salėse vyko respublikinio fotografijos konkurso „Kai grybais lietus lis“ parodos atidarymas bei apdovanojimų ceremonija. Nors konkursas buvo paskelbtas gana vėlai, organizatoriai sulaukė nemažai originalių, netikėtų fotografijų, kurios šiandien sudaro puikią ekspoziciją.

Konkurso dalyviai varžėsi trijose kategorijose: „Makro fotografija“, „Reti grybai“ bei „Grybai mano akimis“. Konkurso apdovanojimų ceremonija vyko kino salėje, kur, stebint moderniai sumontuotus filmukus, ir paaiškėdavo nugalėtojai. Fotografijas vertino kompetentinga komisija – fotografas, daugybės tarptautinių fotografijos konkursų nugalėtojas, BBC bei National Geographic bendradarbis Mariusz Oszustowicz, Varėnos kultūros centro fotografė, dizainerė-maketuotoja Agnė Vilbikaitė, gamtos mokslų daktarė, mikologė Reda Iršėnaitė. Komisijai teko nelengvas darbas, tačiau galutinis sprendimas buvo vieningas: didįjį prizą – kelialapį į prestižinį tarptautinį fotografijos konkursą „Wildlife photographer of the year“ 2018 komisija skyrė fotografijai „Miško patrankos“, kurios autorė – Renata Poškevičienė. Smulki, besišypsanti moteris iš Sarapiniškių (Varėnos raj.) atrodė nuoširdžiai nustebusi, tačiau visi pripažino, jog jos „Miško patrankos“ tikrai vertos pergalės. Kadangi komisijos nariai rinko nugalėtojus nežinodami autorių, tai kita Renatos fotografija „Miško pataluos“ taip pat buvo įvertinta, kaip geriausia kategorijoje „Grybai mano akimis“. Retų grybų kategorijoje nugalėjo vilniečio Rimanto Eremino fotografija „Bohemiškasis aukšliavarpis“, o makro kategorijoje – taip pat vilniečio Mindaugo Gasparavičiaus darbas – „Prieraišumas“. Papildomą prizą komisija nusprendė skirti ir kauniečiui Irenėjui Urbonavičiui už fotografiją „Neatsilik“.

Apdovanojimų ceremonijos metu dalyvius sveikino LR prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė, sakydama, kad šios fotografijos jai tarsi priminė, kaip dažnai mes mažuose kasdieniuose daiktuose nematome jų tikrojo grožio, nepastebime spalvų. D. Ulbinaitė ragino organizatorius būtinai tęsti šio konkurso idėją. Sveikinimo žodį tarė bei dovanas teikė Varėnos rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, konkursu džiaugėsi ir vienas rėmėjų – žurnalo „Vyzdys foto“ vyriausiasis redaktorius Valentinas Juraitis, per savo gyvenimą surangęs jau ne vieną panašų renginį.

Nors paroda Varėnoje veiks tik iki spalio 2 d., ketinama ja dalintis su kitais Lietuvos miestais. Konkurso debiutas buvo sėkmingas, kupinas džiugių emocijų, o darbai – saviti, stiprūs ir konkurencingi! Ir tai tik pradžia, mielieji, ruoškitės kitų metų konkursui, kuris bus dar didesnis, dar ypatingesnis!

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja žurnalo „Vyzdys foto“ vyriausiajam redaktoriui Valentinui Juraičiui, UAB „Liteurofoto“, www.fotoplakat.pl bei Varėnos rajono savivaldybei už suteiktus prizus. 

21767989 1866659063351831 4953393244199094050 n

Daugiau nuotraukų

 

Tautodailininkės Daivos Petruškevičienės paroda

Rugpjūčio 18 d. popietę Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) vyko tautodailininkės Daivos Petruškevičienės (Blėdaitės) autorinės parodos „Širdies nerimas nėriniuose“ atidarymas. Į nepaprastai darbščios, atsidavusios savo darbui tautodailininkės parodą  susirinko labai daug žmonių. Salėje sklandė nepaprastai gera nuotaika – iki detalių apgalvota tekstilės dirbinių kompozicija, Daivos keptos naminės duonos aromatas sukėlė prisiminimus ir leido visiems pasijusti tarsi vaikystės namuose.

Parodos autorė sulaukė daug šiltų sveikinimų, ypač autorės darbais džiaugėsi Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, įteikęs padėką už tradicijų puoselėjimą bei „ypatingai šiltą iki detalių užbaigtą ekspoziciją“. Pasveikinti autorę ir pasidžiaugti gražiu atidarymu atvyko Varėnos rajono kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, Varėnos seniūnas Dalius Lukminas, kolegos tautodailininkai, artimieji, varėniškiai ir miesto svečiai, neabejingi tradicijai.

Renginio metu visus ypatingai džiugino akustinė Adomo Žilinsko bei Irmanto Čepaičio dueto muzika. Bene 60 žmonių susirinko pasigėrėti tautiniais, autentiškais Daivos nėrinių raštais. Buvo galima paliesti, pačiupinėti eksponatus – ir kiekvienas tuo naudojosi. Be galo smagu, kad šiandienos materialiame pasaulyje žmonės vertina bei domisi tautodaile, bet kurios, beje, neįsivaizduojama nei viena tauta. Būtent tautodailė puoselėja tautinę savimonę ir leidžia mums pajusti savo išskirtinumą pasaulyje. Ši tekstilės paroda veiks iki rugsėjo 22 d. 

 Daugiau nuotraukų

Arūno Vaitkaus paroda "Tapyba, ekslibrisai, mažoji plastika"

                      Lietingą liepos 5-osios vakarą Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) vyko dailininko Arūno Vaitkaus parodos „Tapyba, ekslibrisai, mažoji plastika“ atidarymas. Renginio lankytojus žavėjo įtraukiantys parodos eksponatai, o įspūdį sustiprino muzikinis Aido Tamulevičiaus (gitara) ir Ugnės Martusevičiūtės duetas. 
              Arūnas Vaitkus yra labai visuomeniškas, aktyvus menininkas jau daug metų dirbantis dailės mokytoju, aktyviai dalyvaujantis kultūriniame gyvenime, nuolat kuriantis ir nebijantis išmėginti įvairius žanrus ir net įvairias dailės rūšis. Būtent ši paroda iliustruoja menininko dinamiškumą, kūrybiškumą laviruojant tarp taikomosios bei vaizduojamosios dailės teritorijų, virtuozišką  gebėjimą iki menkiausios detalės išbaigti ilgai apgalvotą ekslibrisą, o šalia – nutapyti gilų ir paslaptingą peizažą.  Menininko darbai Varėnoje pristatomi pirmą kartą, tad kelias dailės rūšis apimanti ekspozicija sulaukė nemažai lankytojų: mero vardu dėkojo Varėnos rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, sveikino Varėnos rajono menininkai. Alytiškį menininką atskubėjo pasveikinti ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Silvija Peštenienė bei kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Daina Čečkauskienė, atvyko draugai, pažįstami, gerbėjai iš Alytaus rajono.  Visi, sveikindami autorių parodos proga, lyg susitarę kartojo, kad Arūnas yra ne tik puikus menininkas, bet ir nuostabus žmogus, aktyvus ne tik kultūriniame gyvenime, bet ir šeimos, pažįstamų rate.
                      „Tapyba, ekslibrisai, mažoji plastika“ – dinamiška, tačiau kartu labai jauki paroda. Čia pamatysite ne tik įtraukiančius paveikslus, kurių kiekvienas kalba savą istoriją, bet ir išmanymo reikalaujančius puikius ekslibrisus, originalius mažosios plastikos kūrinius – žibintus, kokosines dėžutes, papuoštas laikrodžių detalėmis. Paroda veiks iki rugpjūčio 16 d. 

 G173083

Daugiau nuotraukų

 

Grafikės Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės paroda

Birželio 2-osios popietę Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanvičiaus g. 17) sklandė puiki gyva muzika, kurią atliko Renatos Bakulienės vadovaujami jaunieji „The groovy group“ nariai. Varėniškiai ir miesto svečiai rinkosi į vienos geriausių grafikių Lietuvoje – Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės darbų „(Ne)įvardintas laikas III“ parodos atidarymą.
Sutalpinti į rėmus, suklasifikuoti, konkrečiai apibūdinti autorės kūrybą sudėtinga: E. K. Kriaučiūnaitei nesvetimas postmodernistinei dailei būdingas raiškos priemonių maišymas, o jos kūryba dažnai peržengia įprastinės grafikos ribas. Besilankantys parodoje stebėjosi autorės darbų tekstūra, paveikslų reljefiškumu, nepriekaištinga estetine raiška.
Ne paslaptis, jog grafikė gimė ir iki paauglystės augo Argentinoje, Buenos Aires mieste. Vėliau, tėvams nusprendus grįžti į Lietuvą, neturėdama pasirinkimo, Katalina paliko saulėtąją Argentiną ir atvyko gyventi į to meto Tarybinę Lietuvą. Kaip pati autorė sako, tai buvo didelis lūžis jos gyvenime. Argentinos ji negalinti užmiršti iki šiol. Įgijusi grafikės specialybę Vilniaus Dailės Institute (dabar Akademija) ji išbandė įvairių technikų galimybes, tačiau po daugelio metų nuvykusi į gimtąją šalį, išmoko rankų darbo popieriaus gamybos paslapčių. Šiandien rankų darbo popieriaus menas tapo visos E. K. Kriaučiūnaitės kūrybos pamatu.
Siekiant sustiprinti brangius autorės atsiminimus, skambėjo Aisčio Tamulevičiaus atliekamas „Argentinietiškas tango“ (vad. R. Bakulienė), kurio fone dar labiau atsiskleidė temperamentinga, laisva grafikės kūrybos dvasia. Varėnos rajono meras Algis Kašėta, sveikindamas autorę, pabrėžė, kad ši paroda yra „gaivus vėjo gūsis pažinimo prasme“, kad autorės darbai „pulsuoja argentinietiška ekspresija, tarsi būtų sukurti džiazo ritmu ir atspindi visas pasaulio realijas – nuo žiedlapių, augalų fragmentų, objektų detalių iki simbolinių ženklų. Renginį užbaigė šiltas, nuoširdus atėjusiųjų bendravimas, nes ir pasigrožėti ir aptarti tikrai buvo ką.

18814750 1199463283512474 6770502012282969462 o

 Daugiau nuotraukų

Algirdo Juškevičiaus parodos „Drožyba atidarymas

Gegužės 19 d., penktadienį, Varėnos kultūros centro parodų salėje vyko Algirdo Juškevičiaus parodos „Drožyba“, surengtos jubiliejaus proga, atidarymas.  Parodos autorių pasveikinti atvyko neįprastai gausus garbingų svečių būrys: Varėnos rajono meras A. Kašėta bei vicemeras G. Samulevičius, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius A. Verbickas bei pavaduotoja V. Miškinienė, kultūros ir sporto skyriaus vedėja R. Svirskienė, seniūnas D. Lukminas bei kultūros centro direktorė J. Žukienė – kiekvienas jų tarė sveikinamąjį padėkos žodį. Iš Vilniaus atskubėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas J. Rudzinskas, o iš Alytaus - Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininkė A. Lampickienė su vyru skulptoriumi S. Lampicku. J. Rudzinskas džiaugėsi A. Juškevičiaus darbais, pabrėždamas aukštą tautodailininko lygį ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu. Parodos autorių sveikino kolegos tautodailininkai, giminaičiai, bičiuliai – gėlės nebetilpo į vazas, o salėje sklandė šventinė nuotaika, kurią dar labiau sustiprino nuotaikinga aktoriaus Viačeslavo Mickevičiaus muzika.

Juškevičiaus paroda

 Daugiau nuotraukų

Varėniškiai – regioninio turo laureatai

Balandžio 27 d., Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninė atranka. Konkurse dalyvavo moksleiviai iš Lazdijų, Kaišiadorių, Šalčininkų, Alytaus ir Varėnos rajonų. Varėnos rajonui atstovavo 10 įvairaus amžiaus mokinių: tekstilės darbus pristatė Vaiva Misiulaitytė, Aistė Jurgelevičiūtė ir Aistė Blėdaitė, kurias moko Genovaitė Zina Petrauskienė (Varėnos moksleivių kūrybos centro liaudies meno tradicijų būrelis), šiaudinius sodus – Akvilė Gecevičiūtė (mok. Eugenija Bakšienė, Varėnos moksleivių kūrybos centro floristikos būrelis) ir Augustinas Jankovskij (mok. Jolanta Molienė, Varėnos kultūros centro Valkininkų filialas), keramikos dirbinius - Kamilė Skopeckaitė, Augustas Kurminas, Gustė Kuklytė ir Laurynas Jančiauskas (mok. Vidas Savilionis, Varėnos moksleivių kūrybos centro keramikos būrelis), medžio drožybą – Rokas Kibirkštis (mok. Algirdas Juškevičius, Varėnos kultūros centro dailės studija „Kadagys“).
Džiugu, kad net 7 varėniškių darbai buvo pastebėti ir įvertinti komisijos. Trečiąją vietą užėmė A. Kurminas su keramikos darbais, antrąsias vietas pelnė A. Blėdaitė už tekstilės darbą, K. Skopeckaitė už keramikos dirbinius bei A. Gecevičiūtė už šiaudinius sodus. Na o pirmąsias vietas iškovojo G. Kukytė už visus sužavėjusius keramikinius avinėlius, V. Misiulaitytė už nepaprastai gražų tekstilės darbą bei Rokas Kibirkštis už originalius medinius žaislus.
Pirmąsias vietas iškovoję darbai keliaus į Jonavą, kur vyks respublikinė konkurso paroda, o birželio 2-ąją bus iškilmingai paskelbti šių metų „Sidabro vainikėlio“ nugalėtojai.

Regioninio turo nugalėtojai

 

Daugiau nuotraukų


 

Teresės Jankauskaitės darbų paroda „Rieduliai“

Penktadienį, balandžio 21 d., Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) vyko dailininkės Teresės Jankauskaitės juodosios keramikos darbų parodos „Rieduliai“ atidarymas. Lietuvoje ir užsienyje žinoma menininkė, surengusi nesuskaičiuojamą daugybę parodų,šį kartą varėniškiams ir miesto svečiams dovanoja preciziškai apgalvotą, aukščiausios meninės vertės ekspoziciją. Parodos svečius linksmino visus sužavėjusi, gyvybinga, dinamiška Varėnos kultūros centro jaunimo kapela „Grūda“ (vad. Irmantas Čepaitis). Padėkos žodį menininkei tarė Varėnos rajono meras Algis Kašėta, kolegos menininkai, nepasikuklino ir kai kurie svečiai, išsakę sveikinimus garsiai. Kiekvienas jų žavėjosi T. Jankauskaitės kūrybos išskirtinumu ir visi lyg susitarę gerbiamą parodos autorę vadino Teresėle. Pati menininkė kalbėjo nedaug, tik pacitavo savo vyro, šviesaus atminimo poeto Stasio Stacevičiaus eilėraštį „Tyliai“, išrašytą viename iš dirbinių:Sekmadienį tinka/ žiūrėti į skruzdėlyną./ Rinktis moterį./ Vienuolyną./ Rinkti akmenis./ Puodų šukes./ Jos visos Viešpaties pilnos. Ir šios eilės, regis, atspindi visą autorės kūrybos koncepciją: net mažiausiame kūrinėlyje juntamas Viešpaties atspindys. Rodos, Dievo pilnos rankos minkė, lipdė, glostė kiekvieną dirbinį, o paskui trynė agato rageliu idant išgautų tą vaivorykštės blizgesį. Todėl T. Jankauskaitės juodoji keramika visai ne juoda: angeluose, žibintuose, puodynėse, rieduliuose – kiekviename dirbinyje juda,bėga, blyksi gražiausi atspalviai. Visi renginio svečiai parsinešė namo po dievišką, keramikinį medaliuką su gyvos gėlės žiedo įspaudu ir įrašu „VARĖNA 2017“ – taip T. Jankauskaitė atsidėkojo savo gerbėjams.
Tai labai profesionali, verta dėmėsio paroda – autorė ne tik skrupulingai išeksponavo kūrinius, bet atrado vietos ir metų metus rinktiems savo parodų plakatams, kurie subtiliai mena kūrybinės veiklos kontekstą ir labai turtingą menininkės įdirbio istoriją. Nespėjusieji į parodos atidarymą, eksponatus galite apžiūrėti, o kai kuriuos ir įsigyti, Varėnos kultūros centro parodų salėje iki gegužės 16 d. Maloniai kviečiame!

T. Jankauskaitė

 

Daugiau nuotraukų 


„Auksalio kupkas“

Kovo 31 d. Varėnos kultūros centro parodų salėje buvo atidaryta Varėnos rajono tautodailės paroda „Auksalio kupkas“.
Tai tradicinė Varėnos kultūros centro organizuojama paroda, kurioje savo darbus pristato tautodailininkai bei amatininkai gyvenantys ir kuriantys Varėnos rajone. Paroda organizuojama siekiant atskleisti ir pagerbti talentingus meistrus, palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės ir amatų tradicijas.
2017 metų „Auksalio kupko“ parodoje savo darbus pristato dvidešimt keturi autoriai iš viso Varėnos rajono: Rūta Indrašiūtė (Maksimonys), Zoja Gavėnienė (Varėna), Rita Zlatkutė (Varėna), Daiva Petruškevičienė (Tolkūnai), Albertas Lisovskis (Varėna), Irena Žukauskienė (Varėna), Vytautas Baublys (Varėna), Laima Saviščevienė (Merkinė), Eugenija Bakšienė (Varėna), Saulė Lazaravičienė (Panočiai), Valdas Vidūnas (Varėna), Onutė ir Algirdas Guntulioniai (Varėna), Stasys Truncė (Andriūnai), Rimutė Grinkevičiūtė – Subačienė, Danutė Blažulionienė (Valkininkai), Eimantas Venius (Varėna), Algirdas Juškevičius (Varėna), Mindaugas Vyšniauskas (Varėna), Egidijus Česnulevičius (Varėna), Domas Malašauskas (Varėna), Lukas Malašauskas (Varėna), Jonas Knieža (Čebatoriai), Stasys Pilukas (Valkininkai), Džiugas Petraitis (Maksimonys).
Kartu buvo eksponuoti ir Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ rajoninio turo 10 dalyvių darbai, kuriuos pateikė: Varėnos moksleivių kūrybos centro keramikos (vad. Vidas Savilionis), floristikos (vad. Eugenija Bakšienė), liaudies meno tradicijų (vad. Genovaitė Zina Petrauskienė) būreliai, Varėnos kultūros centro dailės studija „Kadagys“ (vad. Algirdas Juškevičius) bei Valkininkų filialo kūrybinių dirbtuvių būrelis „Menų palėpė“ (vad. Jolanta Molienė).
2017-ieji tautinio kostiumo metai. Šią sritį parodoje gyvai pristatė Kultūros centro Sarapiniškių filialo folkloro ansamblis (vad. Milda Balkuvienė). Naujais tautiniais kostiumais pasipuošusios moterys renginio dalyviams padainavo keletą savo krašto dainų.

atsisiųsti


 Įspūdžiai Dzūkijoje

Kovo 3 d. nuostabiais akordeono garsais apie ispanų fotografo Carlos Manuel Almagro darbų parodos „Įspūdžiai Dzūkijoje“ atidarymą paskelbė Nerijus Bakula.
Carlos Manuel Almagro (g. 1978 m. Malagoje, Ispanija, šiuo metu gyvena Tenerifėje, Ispanija) – tai jaunas, talentingas fotografas, laimėjęs ne vieną nacionalinį ir tarptautinį konkursą. Kūrėjas daugiausiai dėmesio skiria peizažui, ypač jį domina vandens tematika. Jo darbai ypač subtilūs, žiūrovą įtraukiantys į ramybe persmelktą meditatyvinę būseną.
Carlos su Lietuva sieja ypatingas ryšys. Carlos žmona – Jūratė Naujalytė – iš Alytaus kilusi meilės emigrantė, taip pat fotografuojanti, su vyru įgyvendinanti ir bendrus fotografijos projektus. Vizitus Lietuvoje Carlos stengiasi išnaudoti įgyvendindamas savotiškas ekspedicijas po Dzūkijos regioną. Ieškodamas jo akims unikalių lietuviškų peizažų, kalbindamas vietinius žmones, fotografuodamas jų kasdienę aplinką Carlos tapo savotišku Lietuvos ambasadoriumi Ispanijoje ir tarptautinėje erdvėje. Keletas jo nuotraukų, kuriose užfiksuoti Dzūkijos gamtos kampeliai, yra pelnę nacionalinius ir tarptautinius laurus. Kai kuriomis jo fotografijomis naudojosi tokios kompanijos kaip Samsung, Canon, Penguin Editorial, Expedia, Thomson Reuters, keletas publikuotos leidiniuose „Practical Photography magazine”, „Lonely Planet”, „Binter magazine”, „Camerapixo”.
Parodą „Įspūdžiai Dzūkijoje“ sudaro 27 nuotraukos, fotografuotos Varėnos, Alytaus, Lazdijų rajonuose. Nuotraukos parduodamos.

Šeimyna

Daugiau nuotraukų 


Tarptautinės parodos „ANTITESI“ atidarymas

Vasario 3-osios popietę į Varėnos kino ir parodų salę susirinko būrys žmonių. Žiūrovus pritraukė ilgai lauktas tarptautinės tapybos darbų parodos „ANTITESI“ atidarymas. Išskirtinė galimybė stebėti tokio lygio parodą suteikta Varėnos, Vilniaus, Kauno bei Štutgarto (Vokietija) auditorijai. Kontrasto principu eksponuojama trijų skirtingos pasaulėžiūros autorių tapyba: klasikiniai varėniškio Valdemaro Šemeškos, iš Varėnos kilusios Alinos Daiker Gulbinienės ir konceptualieji italo Alessandro Rillo darbai.
Renginio metu šio parodų ciklo koordinatorė menotyrininkė Dalia Šemeškienė - Kleponytė neslėpė jaudulio, pabrėždama, kad pasirodant savame krašte jaučiama tarsi didesnė atsakomybė. Tuo pačiu ji atskleidė įdomių parodos autorių gyvenimo faktų: tarptautinį pripažinimą turintys menininkai kasdien dirba jiems įprastus darbus V. Šemeška – mokytojas, A. Rillo – advokatas, visą jaunystę svajojęs tapti dailininku. Tuo tarpu A. Daiker Gulbinienė, tapybą kuriam laikui iškeitusi į motinystės džiaugsmus ir rūpesčius, šiandien vėl grįžo prie prigimtinio menininko pašaukimo kurti ir tai daro profesionaliai. Autorių personalijų bei jų darbų skirtybės tiesiog pribloškia, tačiau kartu galima pamatyti, kad jų kūriniuose atsiskleidžia tos pačios amžinos egzistencinės, socialinės, buitinės problemos. Ir tikrai – kontrastingi, charakteringi, ryškios energijos kūriniai tiesiog įtraukia žiūrintįjį. Renginio metu suskambusi Varėnos kultūros centro bočių ansamblio „Šarma“ (vad. G. Kuodienė) daina, dar labiau sustiprino antitezišką parodos sumanymą (gr. antithesis – priešprieša).
Dėl suprantamų priežasčių italas A. Rillo negalėjo dalyvauti parodos atidaryme, tačiau žiūrovai jį stebėjo vaizdo pranešime, kuriame menininkas išreiškė didelę padėką tapytojams kolegoms V. Šemeškai ir A. Daiker Gulbinienei, bei visais organizaciniais reikalais besirūpinančiai D. Šemeškienei-Kleponytei. Pabrėždamas meno svarbą bei įtaką visuomenei, autoriams dėkojo Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, gėles įteikė Varėnos kultūros centro l. e. p. direktorė Jurgita Žukienė. Gėlių bei sveikinimų gausa prisidėjo ir parodos lankytojai. Renginį vainikavo nepakartojamas Adomo Žilinsko (gitara), Dariaus Bachovo (akordeonas) bei dailininko – V. Šemeškos (lūpinė armonikėlė) muzikinis trio.

Darius Minsevičius nuotrauka

Daugiau nuotraukų


Lietuvos tautodailininkų sąjungai - 50 

Sausio 26-ąją Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1), vyko respublikinės tautodailės parodos atidarymas, skirtas Lietuvos tautodailininkų sąjungos 50-mečiui paminėti. Parodoje eksponuojami rinktiniai tautodailės darbai, tarp kurių – Varėnos kraštą atstovaujančių Saulės Lazaravičienės, Irenos Žukauskienės, Rūtos Indrašiūtės, Džiugo Petraičio, Jono Kniežos, Alberto Lisovskio, Mindaugo Vyšniausko darbai. Nepabūgę žvarbaus oro į atidarymo šventę rinkosi tautodailininkai iš visos Lietuvos.
Renginį vedęs Lietuvos tautodailininkų sąjungos vadovas Jonas Rudzinskas, nuoširdžiai dėkojo Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorei Birutei Kulnytei už surengtą parodą – tokią didelę ir svarbią Lietuvos kultūrai. Pirmininkas džiaugėsi iš kartos į kartą perduodamomis tautodailės tradicijomis ir akcentavo begalinį norą visokeriopai padėti kūrėjams, sudaryti kuo palankesnes sąlygas lietuviškosios tradicijos sklaidai. Padėkas iš sąjungos vadovo rankų gavo regionų tautodailininkų vadovai bei kūrėjai, tarp kurių – Dzūkijos skyriaus pirmininkė Audronė Lampickienė ir varėniškė tautodailinkė Saulė Lazaravičienė, saugojanti ir puoselėjanti lietuviškų tautinių juostų audimo tradicijas. Parodos dalyvius sveikino Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais menininko svarbą išreiškė Seimo kultūros komiteto narys alytiškis Robertas Šarknickas ir kiti svečiai.
Renginio metu skambėjo Šiaulių krašto tautodailininkų folkloro ansamblio „Margulis“ muzika. Buvo pristatyta jubiliejaus proga išleista fotografijų knyga, menanti turtingą Lietuvos tautodailininkų sąjungos istoriją („Lietuvos tautodailininkų sąjungai – 50. Tautodailė foto archyvuose“), o kovo mėnesį, pirmininko teigimu, turėtų pasirodyti ir parodos eksponatų albumas.

DSCF18672

Daugiau nuotraukų

               

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016