Renginiai

Spektaklis vaikams „Eglė Žalčių karalienė“

Balandžio 3 d. 11 val. Stalo teatro spektaklis vaikams pagal senovės lietuvių mitą „Eglė Žalčių karalienė“ Varėnos kultūros centre.

Projektas „Teatras keliauja pas vaikus“

Režisierė, dailininkė, aktorė - Saulė Degutytė
Kompozitorė, atlikėja - Snieguolė Dikčiūtė
Trukmė - 35 min. (Rekomenduojama vaikams nuo 4 metų)

Stalo teatro spektaklis „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų. Stalo teatro spektaklis „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ – objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai. 2005 m. Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Aitvaras“ spektaklis apdovanotas dviem prizais: už geriausią režisūrą ir išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.
„Šis spektaklis jausmingas ir stilingas. Jame, mano nuomone, absoliučiai viskas tobula. Apipavidalinimas. Aktorių apranga. Daiktai. O pats nuostabiausias dalykas šiame spektaklyje - muzikos ir garsų bei mizanscenų ritminė organizacija. Man net kyla netikėtų asociacijų su roko muzika, kuri veikia labai stipriai. Šamaniškai.“ – Viktor Šraiman, režisierius. 
„Tas spektaklis toks aiškus, skaidrus ir taip puikiai suvaidintas, kad nekyla jokių klausimų. Spektaklio energetika nedingsta ir vaidinant jį rusų kalba.“ – Arina Šepeliova, teatrologė.

Spektaklis lankėsi Šveicarijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Austrijos, Čekijos, Vengrijos lietuvių bendruomenėse, yra dalyvavęs daugelyje teatrų festivalių Lietuvoje ir užsienyje.

Spektaklis skirtas vaikams nuo 4 metų. Po spektaklio edukacinis pokalbis su žiūrovais apie senoviškus rakandus ir daiktų teatrą. 
Bilieto kaina – 1 Eur.

afisha Egle Zalciu Karalien
Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016