Renginiai

Spektaklis „Helverio naktis“

Spalio 5 d. 18 val. Klaipėdos jaunimo teatras „Helverio naktis“ pagal I.Villqisto pjesę (rež. Valentinas Masalskis). Bilieto kaina – 10 Eur (N-16). Bilietus galite įsigyti ir tiketa.lt svetainėje. Varėnos kultūros centre

klaipedosjaunimas
„Helverio naktis“
Dramaturgas Ingmar Villqist
Iš lenkų kalbos vertė Rolandas Rastauskas
Režisierius Valentinas Masalskis
Scenografė ir kostiumų dailininkė Paulė Bocullaitė
Kompozitorius Edvinas Vasiljevas
Šviesų dailininkas Artūras Lepiochinas
Vaidina: Laima Akstinaitė ir Paulius Pinigis

Trukmė 90 min.
Kuo pasibaigs ši naktis? Ar du žmonės įstengs pabėgti ir išsilaisvinti?
Karlos (Laimos Akstinaitės) bęsalygiška tarnystė ir jausmai visuomenės nesuprastam, gyvenančiam savo fantazijų pasaulyje, „kitokiam“ Helveriui (Paulius Pinigis) neturi ribų, jie susipynę ir susilieja į vieną unikalų, bendrą, skirtingų spalvų ir potėpių portretą: motiniška globa, kantrus nuolankumas, egoistiškas pataikavimas, švelnus moteriškumas, iš praeities tamsių šešėlių išnyranti graužatis, netikėtai prasiveržiantis noras kontroliuoti, bet kokia kaina apsaugoti Helverį nuo blogį nešančio pasaulio spalvų, ir blanki, bet tyra viltis būti suprastai ir išklausytai.
Bet ar Karlai pavyks sustabdyti begalinį kaltės jausmą ir padėti Helveriui pajusti prigimtinę teisę ir laisvę būti „kitokiam“?
Valentinas Masalskis: „Tai pjesė apie marginalus, begalinę kaltę, pasirinkimą visą gyvenimą „nešti kryžių“ ant savo pečių, visuomenės žiaurumą ir nepakantumą… Kaip mes matome kitaip mąstančius, atrodančius, gyvenančius… Ši tema labai svarbi mūsų šiandieninei visuomenei“.

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016