Renginiai

Spektaklis „Buda Palėpėje“

Spalio 6 d. 18 val. Solo teatras „Buda Palėpėje“ premjera pagal J. Otsuka romaną (rež. Birutė Mar). Bilieto kaina 10 Eur Bilietus galite įsigyti ir bilietai.lt svetainėje. Varėnos kultūros centre

buda DT

„Buda palėpėje“
Dramaturgas Julie Otsuka
Scenarijaus autorė, režisierė Birutė Mar
Dailininkė Indrė Pačėsaitė
Kompozitorius Antanas Kučinskas
Choreografė ir režisierės asistentė Sigita Mikalauskaitė
Video menininkas Karolis Bratkauskas
Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas
Muziką atlieka Egidijus Ališauskas (mušamieji, gongai, fleita ir kt.)
Iš anglų k. vertė Emilija Ferdmanaitė
Vaidina Birutė Mar

 

Premjera 2019 m.
Trukmė 60 min.
Japonų kilmės amerikietės rašytojos J.Otsuka romanas „Buda palėpėje“ (prieš keletą metų išleistas ir lietuvių kalba) buvo išsyk pastebėtas ir įvertintas svarbiais Amerikos literatūriniais prizais. Knyga sukurta pagal tikras XXa. pradžioje į Tokiją vykusių japonų emigrantų gyvenimo istorijas: po pirmojo pasaulinio karo japonai vyrai plaukė į San Franciską ieškotis darbo - vėliau vieni jų užsidirbę grįžo į Japoniją, kiti pasiliko Amerikoje ir ėmė kurti šeimas. Į Japoniją siųsdavo nuotrauką (nebūtinai tikrą) ir laukdavo nuotakos, išsirinkusios savo būsimąjį iš fotografijos.Autorė seka „fotografijų nuotakų“ pėdomis - keliauja su jomis alinančioje kelionėje laivu į Ameriką, stebi pirmąjį susitikimą su būsimu vyru, svajonių apie stebuklingą gyvenimą Amerikoje žlugimą. Kasdienybės ritualai trunka iki lemtingo Perl Harboro ryto, po kurio japonai Amerikoje masiškai buvo iškeldinami iš savo namų, išvežami ir pradanginami - tiesiog išnyko tarsi rūkas, lyg jų nebūtų buvę.

„Buda palėpėje“ - tai istorija apie emigrantų likimus. Savaip primenanti ir nūdienos emigraciją, taip pat Lietuvos okupacijos bei Sibiro tremties laikmetį, kuomet tūkstančiai žmonių buvo tyliai „nušluoti“ nuo Lietuvos ir pasaulio žemėlapio, bei holokausto laikotarpį Europoje. Tai jautrus pasakojimas apie savo šaknis, ryšį su praeitimi ir protėviais pasaulio tautų maišymosi epochoje, apie tautos savastį kaip stiprybę ir būdą išlikti.

Straipsnį apie spektaklį galite rasti ČIA.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016