Renginiai

Spektaklis „Vėjo prigimtis“

Spalio 10 d. 18 val. Kauno miesto kamerinis teatras „Vėjo prigimtis“ pagal Amos Oz apsakymą (rež. Gildas Aleksa). Bilieto kaina – 8; 10 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems – 6 Eur. Bilietus galite įsigyti ir tiketa.lt svetainėje. Varėnos kultūros centre

kaunokamerinisvejo

„Vėjo prigimtis“
Autorius Amos Oz
Režisierius Gildas Aleksa
Kompozitorius Jokūbas Tulaba
Scenografas ir šviesų dailininkas Aistis Lansbergas
Iš anglų kalbos vertė Gytis Kudarauskas
Į anglų kalbą vertė Nicholas de Lange ir Philip Simpson
Vaidina: Povilas Budrys, Matas Dirginčius, Karolis Kasperavičius

Premjera 2018.10.26
Trukmė 1 val.
„Vėjo prigimtis“ – tai pasakojimas apie kartų skirtumus, apie tai, kokią įtaką tėvai gali daryti jauno žmogaus pasirinkimams – siekti savo ar tėvų suformuotų idealų? „Tai spektaklis sūnums ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums apie tą vyrų pusę, kurios nerodome. Ne apie nerodomus jausmus, bet lūkesčius, kuriuos tėvas iškelia virš sūnaus galimybių juos pasiekti. Ir apie neišvengiamą gėdos jausmą, kurį patiriame todėl, kad per daug stengėmės“, – spektaklio temą pristato režisierius Gildas Aleksa.
Jaunosios kartos režisierius Gildas Aleksa spektaklį skiria vyriškajai auditorijai: vyrams ir jų tėvams, tėvams ir jų sūnums. Kūrybinę komandą sudaro taip pat vien vyrai, visi išgyvenantys spektaklyje paliečiamą temą – tėvų lūkestį, dedamą į sūnus. O taip pat – jaunimui. Tačiau jaunystė čia suprantama ne kaip jaunimo elgesio atkartojimas, būdingo žodyno, technologijų naudojimas, o kalbėjimas apie „nemadingas“, tačiau jaunam žmogui svarbias problemas. „Bijome kalbėti apie tai, kad esame priklausomi nuo tėvų. Tačiau visiškai nepriklausomiems būti neįmanoma – kad ir kokio amžiaus bebūtume, tėvams visuomet išliksime vaikais. Daug dalykų, ateinančių iš šeimos, mus varžo ir daro priklausomais. Apie tai ir kalbu šiame spektaklyje, pasitelkdamas ilgų monologų formą“, – teigia Gildas Aleksa.

2019 m. režisieriui Gildui Aleksai už spektaklio „Vėjo prigimtis“ režisūrą įteikta „Fortūnos“ statulėlė.

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016