Renginiai

Spektaklis „Zygfrydas“

Spalio 18 d. 18 val. Juozo Miltinio dramos teatras „Zygfrydas“, 2 dalių dokumentinė satyra pagal I. Šeiniaus romaną (rež. Gildas Aleksa). Bilieto kaina – 10 Eur, studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 8 Eur. Varėnos kultūros centre

Juozomiltiniozygfrydas

„Zygfrydas“
Autorius Ignas Šeinius
Režisierius Gildas Aleksa
Dramaturgas Vaidotas Žitkus
Scenografas Aistis Lansbergas
Kostiumų dailininkė Inga Skripka
Kompozitorius Jokūbas Tulaba
Vaidina: Vaidotas Žitkus, Matas Dirginčius, Dalius Skamarakas, Gytis Ivanauskas, Milda Jonaitytė, Milda Naudžiūnaitė, Arnas Ašmonas.

Premjera 2018-12-15
Trukmė 3 val.
1934 m. parašytas, bet mažai kam žinomas romanas, nustebina kiekvieną. Tai toli nuo chrestomatinio I. Šeiniaus teksto „Kuprelis“ pažengęs kūrinys. „Siegfried Immerselbe atsijaunina“ – vienas pirmųjų romanų lietuvių literatūroje, kuriame nagrinėjamos globalios socialinės problemos. O taip pat – vienas iš ankstyviausių lietuviškojo „sci-fi“, arba kitaip mokslinės fantastikos, kūrinių. Ignas Šeinius, pats gyvendamas Švedijoje ir dirbdamas diplomatinį darbą, praėjus vieneriems metams po A. Hitlerio atėjimo į valdžią, numatė nacionalsocialistinės partijos grėsmę.
Režisieriaus Gildo Aleksos spektaklis „Zygfrydas“ – tai satyra apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo operacijos prabunda žydu. Šio kūrinio aštrėjantis aktualumas ypač jaučiamas šiomis dienomis: ir dėl Europoje stiprėjančių nacionalistinių sentimentų, ir dėl panašaus šiuolaikinio žmogaus „gijimo“ nuo rasistinių pažiūrų. Jaunas žmogus seną rasizmą „paveldėja“ ir yra nuolatiniame savęs ir kito atradimo procese. Dėl to ir senąjį Zygfrydą vaidina aktorius, augęs vienoje sąjungoje (akt. Vaidotas Žitkus), o atsijauninusį vaidina jau laisvoje šalyje gimęs, kitoje sąjungoje augęs aktorius, kuris su panašiais klausimais susiduria kasdien (akt. Matas Dirginčius).
Spektaklio režisierius G. Aleksa, žinomas iš savo darbų su trupe „Teatronas“, pastatymų „Keistuolių“ teatre, Kauno kameriniame teatre ir teatro laboratorijoje „Atviras ratas“. Jo darbuose aktoriai dažnai dirba pozicionavimo (angl. positioning) principu – vaidindami ne tik perteikia personažo veiksmus, bet ir savo asmeninę poziciją, santykį su savo kuriamu veikėju.
2019 m. režisieriui Gildui Aleksai įteikta „Fortūnos“ statulėlė už spektaklių „Otelas“, „Zygfrydas“, „Vėjo prigimtis“ režisūrą.
Aisčiui Lansbergui „Fortūnos“ diplomas už spektaklių „Otelas“, „Zygfrydas“, „Vėjo prigimtis“ scenografiją.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016