Renginiai

Spektaklis „Jobo knyga“

Spalio 19 d. 18 val. Teatras „Meno fortas“ „Jobo knyga“, 1 dalies spektaklis (rež. Eimuntas Nekrošius) Varėnos kultūros centre.
Bilieto kaina – 10; 11; 12 Eur. Bilietus galite įsigyti ir tiketa.lt svetainėje.

Joboknyga

„Jobo knyga“
Režisierius Eimuntas Nekrošius
Scenografas Marius Nekrošius
Kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva
Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas
Kompozitorius Leon Somov
Vaidina: Remigijus Vilkaitis, Simonas Dovidauskas, Vygandas Vadeiša, Vaidas Vilius, Milda Noreikaitė, Marija Petravičiūtė, Tauras Čižas.

Premjera 2013.09.19
Trukmė 1 val.40 min.
Šis E. Nekrošiaus spektaklis sukurtas pagal vieną bene daugiausiai klausimų ir diskusijų sukeliančių Šventojo Rašto tekstų. „Jobo knyga“ – antras E. Nekrošiaus kreipimasis į Biblijos tekstus. 2004 m. jis pastatė jaudinančią odę meilei pagal „Giesmių giesmę“. Tačiau esminiai žmogaus būties klausimai, žemiškojo gyvenimo prasmės ir amžinybės suvokimo dilema, pastangos suvokti ir atrasti Dievą, kaip kuriančią ir griaunančią likimus jėgą, yra visų pastarųjų E. Nekrošiaus spektaklių esmė.
Nors Senojo Testamento tekstai ir jų temos nėra paprastos ir vienareikšmės, žodžiai, kuriais jos išsakomos, skamba nuo scenos labai žmogiškai. Dievui skirti Jobo klausimai: „Kodėl mane kasdien lankai ir kiekvieną akimirką bandai? Kodėl pavertei mane savo taikiniu? Kodėl tapau tau našta? Kodėl slepi savo veidą ir elgiesi su manimi kaip su priešu?“ nėra tik iš aukštosios filosofijos sferos, bet labai artimi ir skausmingi kiekvienam, siekiančiam gyventi sąmoningai ir sąžiningai.

Biblijos tekstą apie dievobaimingą Jobą, iš kurio Šėtonas palaimintas Dievo atima turtą, šeimą ir sveikatą, idant išmėgintų jo tikėjimo galią, Nekrošius perskaito absoliučiai moderniai. Tai istorija žmogaus, kuris patirdamas vieną nesėkmę po kitos, klausia savęs vis to paties klausimo: „Už ką?“ Ir kodėl verta toliau gyventi pasaulyje, kuriame nėra teisingumo, bet tiek daug skausmo?T.Filipova
Taip, žinoma: jis remiasi vaizdingų Nekrošiaus metaforų sistema. Jos tikslios ir išieškotos. Tačiau „Jobo knyga“ būtų neįmanoma be tikro „Meno forto“ artistų susideginimo scenoje. Ir tik stipriu iki drebulio dangaus virš galvos ir pragaro po kojomis pojūčiu, tik su galingu Visagalio buvimo kasdieniame gyvenime suvokimu ir Viešpaties rankos virš gatvės minios jutimu – galima buvo sukurti tokį spektaklį. E.Djakova

 

 

 

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016