Renginiai

Spektaklis „Bagadelnia“

Spalio 24 d. 18 val. Valstybinis Šiaulių dramos teatras „Bagadelnia“, spektaklis-žaidimas (rež. ir pjesės autorius Aleksandras Špilevoj). Bilieto kaina – 12 Eur,studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems – 10 Eur. Bilietus galite įsigyti ir tiketa.lt svetainėje. Varėnos kultūros centre

Šiauliųdramabagadelnia2

„Bagadelnia“
Pjesės autorius ir režisierius Aleksandras Špilevoj
Scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla
Kompozitorius Paulius Trijonis
Vaizdo projekcijų autorius Andrej Špilevoj, Aurelijus Čiupas
Šviesų dailininkas Darius Malinauskas
Vaidina: Sigitas Jakubauskas / Saulius Eduardas Pauliukonis, Vladas Baranauskas / Juozas Bindokas, Antanas Venckus / Juozas Žibūda, Rimanta Krilavičiūtė / Nijolė Mirončikaitė, Nomeda Bėčiūtė / Vilija Paleckaitė, Severinas Norgaila / Aleksandras Špilevoj.

Premjera 2018.11.10
Trukmė 1 val. 50 min.
Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.
Tai, kad vaidinamos pjesės herojai yra senelių globos namų gyventojai, visai nereiškia, kad žiūrovai spektaklio metu bus skandinami liūdesyje ir užuojautoje. Anaiptol. Spektaklio aktoriai atskleis jums smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog susifantazuoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai – tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.
Kaip sako patys senelių globos namų gyventojai, bagadelnia – tai jau dangaus prieangis. Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus kartu praverti duris į tą prieangį, nes galbūt jame pavyks įžvelgti tai, kas bus toliau ir tai, kas jau liko prieš jį? O kas, jei tie penki spektaklyje pasirodantys senukai, per savo ilgus gyvenimus ir ribinius išgyvenimus tikrai jau pravėrė tas duris ir pažino kai ką, kuo galėtų pasidalinti ir su mumis? O jeigu?

2018 m. pjesės autorius Aleksandr Špilevoj pelnė „Auksinį scenos kryžių“ už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016