Renginiai

Tapybos ir stiklo darbų paroda „Prisilietimai“

Spalio 24 d. 17 val. dailininkių sambūrio„Dvi taurės meno“ tapybos ir stiklo darbų parodos „Prisilietimai“ atidarymas Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėse (J. Basanavičiaus g. 17).

Tai penkių dailininkių sambūris, siekiant papasakoti savo istorijas, jungiant skirtingas dailės technikas.
Parodoje dalyvaujančios dailininkės – Indrė Antanavičiūtė, Akvilė Bartkutė, Rūta Kaselė, Monika Mažeikaitė ir Rūta Mikalonytė siūlo į prisilietimus pažvelgti nauju kampu, analizuoti paveikslus, stiklo darbus, vitražus.
Visus, norinčius susipažinti su darbų autorėmis, sudalyvauti parodos atidaryme bei pasiklausyti muzikinių kūrinių, atliekamų Kamilės Andrijauskaitės, Klaudijaus Marino (gitara), Irmanto Čepaičio (bosinė gitara) maloniai kviečiame dalyvauti.
Paroda vyks iki lapkričio 20 d.

Prisilietimai! Kiekvienai gyvai būtybei šis žodis gali reikšti skirtingus dalykus, gali būti įgyvendinamas daugeliu skirtingų kelių, suprantamas meilumo ženklas, būti grubus ar labai švelnus.
Pažvelgti į prisilietimo esmę galima ne tik tradiciškai, vertinant kaip prisilietimą prie kito žmogaus ar daikto, tačiau ir kuriant meno objektus bei paveikslus. Interpretuojant ir analizuojant. Komplektuojant ir derinant. Šiuokart svarbu ne tik paviršutiniškai prisiliesti prie tapybos, bet pasinerti giliau, analizuoti potėpius, sukurti jiems istorijas, prakalbinti, leisti patiems pasakoti autoriaus istoriją.
Potėpiai įgalinami kalbėti – atliekami įprastu akiai teptuku, stalo įrankiais, kompaktiniais diskais, pirštais, rankomis, visu kūnu, kuriamos autorinės ir mišrios technikos. Tokiais prisilietimais drobei perteikiamas tikras jausmas, gyva mintis.
Parodoje dalyvaujančios dailininkės – Indrė Antanavičiūtė, Akvilė Bartkutė, Rūta Kaselė, Monika Mažeikaitė ir Rūta Mikalonytė siūlo į prisilietimus pažvelgti nauju kampu, analizuoti paveikslus, stiklo darbus, vitražus.
Įvairūs atlikimo prisilietimai matyti Indrės kūryboje. Tapytoja siūlo, žvelgiant į drobes, paieškoti skirtingų prisilietimų jos paveiksluose – rasti ne tik teptuko brūkšnelius, bet ir stalo įrankių, rankų, kojų, viso kūno įspaustas spalvas.
Akvilė rodydama savo paveikslus kviečia prisiliesti prie pasąmones, įsijausti į jos būsenas, jos spalvų kalbą.
Rūta Kaselė intriguoja koliažais, kurie tarsi jungtis su gyvąja gamta. Jos darbuose dažams palietus kartoną atsiranda įmantrus linijų ir taškelių šokis, kuris tarytum nusineša žiūrovą su savimi.
Ugniai, glazūrai ir šilkografijai palietus stiklą, iškyla Monikos pasakojimas – painus temperatūros, spalvų ir nuotaikų žaismas.
Gamta. Kiekvienas žmogus turėtų pagalvoti kaip tinkamai paliesti tokį besikeičiantį dalyką, nepridarydamas žalos. Galbūt atsakymus pavyks rasti Rūtos Mikalonytės drobėse.
Visos vienoje parodoje tapytojos dalyvauja pirmą kartą, pasivadinusios „Dvi taurės meno“ grupe.

Parodos kuratorė
Rūta Mikalonytė

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016