Renginiai

Naktišokiai Varėnoje

Lapkričio 29 d. 18 val. Šv. Andriejaus naktišokiai Varėnos kultūros centre. Įėjimas laisvas

Varėnos kultūros centras ir vėl visus kviečia į
ŠV. ANDRIEJAUS NAKTIŠOKIUS!

PROGRAMA
18 val. Šokiai mažiesiems su Augustas Černiauskas
19 val. Varėnos kultūros centro kapela „Paparcis“ (vad. Violeta Jaunatis Narusevice)
19.30 val. Šokių mokymai su Augustas Černiauskas „Šok, mėgaukis ir dalinkis. Kodėl ir kaip šie dalykai yra svarbūs šokyje?“
20.30 val. ansamblis „Šilko stygos“ iš Kauno (Laura Lukenskienė, Arvydas Virbickas ir Dovaidė Kurytė - kanklės, Arūnas Ambrazevičius - smuikas, Joana Daunyte - arfa, Ramunė Balčiūnienė - violončelė, Giedrius Balbierius - kontrabosas)
21.10 val. armonikierius iš Vilniaus Rimantas Junevičius ir Varėnos kultūros centro kapela „Pakulikės“ (vad. Violeta Jaunatis Narusevice)
22.10 val. Kapela iš Kauno (Laura Lukenskienė)
22.30 val. Kauno Bandonija
23.30 val. Duetas Sprycauka (Miglė Didbalytė - smuikas, Deimantas Makrickas - armonika)
00.30 val. „Turgaus taburetė“ (Giorgi Morchiladze - armonika, Skalmantas Barkauskas - bubinas ir kt., Eivyda Juškytė - smuikas)
1.30 val. „Projektas x“ (Vidmantas Paleckis - armonika, Laurynas - gitara, Rūta - smuikas)
2.30 val. kapela „ŠakarMakar“
3.30 val. armonikierius Kęstutis Bagdonas
4.30 - 6 val. laisva scena
Muzikantų registracija dar vyksta el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti..

SUNEŠTINĖS VAIŠĖS
Naktis ilga, todėl kviečiame atsinešti/atsivežti vaišių sau ir draugui, o mes jus pavaišinsime kvapnia kava ir skania žolelių arbata!

POILSIO ZONA
Iš toli atvykusius priglaus jauki ir šilta poilsio zona, kuri veiks iki 8 val. ryto.

----------------
Šv. Andriejus žymi Advento ir žiemos pradžią. O senovėje jaunimui žiema buvo poilsio, linksmybių, piršlybų ir vestuvių metas. Štai todėl labai svarbi žiemos švenčių dalis – burtai ir ateities spėjimai. Ypač smalsaudavo merginos. Pavakare temstant nubėga prie šulinio, triskart apeina jį atbulomis ir būtinai prieš saulės kryptį, barstydamos paskui save kanapes. Pašnibždomis taria: „Šventas Andriau, Andriejau, kanapes sėju, kam aš patinku, tegu ateina kanapių rauti“. Nubarsto sėklelėmis kiek ir takelį nuo šulinio iki trobos, „pasėja“ taip pat ir prie lovos. Tada suvalgo ką nors labai sūraus vakarienei ir eina miegoti. Per sapną atjos raitelis prie šulinio žirgo girdyti – tai tas ir bus tikrasis. Visoje Lietuvoje taip pat buvo žinomas paprotys šv. Andriejaus dienos išvakarėse nusilaužti vyšnios ar slyvos šakelę, pasimerkti ją ant palangės. Pražydės Kūčių rytmečiui – svajonė ar troškimas tikrai išsipildys! Tik svarbu, kad šakelė būtų iš svetimo sodo – mitinė logika reikalauja kitos, ne namų erdvės.
Šią dieną spėdavo ir orus: jei per šv. Andriejų iškrito sniegas – išaugs geras vasarojus, ypač užderės ankštiniai – pupos, žirniai. Jei saulėta – gerai derės daržovės, ypač kopūstai, o jei šalta – vasara bus karšta su perkūnijomis. Jeigu drėgna – gražiai rugiai žydės ir bus pilni aruodai grūdų. (pagal L. Klimką)

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016