Renginiai

Nemokamas spektaklis vaikams „Kontis ir Tvarkius“

Lapkričio 26 d. 10 val. Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklis vaikams „Kontis ir Tvarkius“, skirtas 1-2 klasių mokiniams. Nemokamas. Varėnos kultūros centre
aitvaras

„Kontis ir Tvarkius“ – pirmasis lėlių spektaklis vaikams, pasakojantis apie būdus rūpintis mus supančia aplinka: rūšiuoti atliekas ir atsakingiau įsigyti naujus daiktus. Spektaklis „Kontis ir Tvarkius“ sukurtas pagal to paties pavadinimo Aldonos Zinkevičiūtės-Jankauskienės knygą. Pagrindiniai pasakos veikėjai konteineris Kontis ir peliukas Tvarkius savo kelyje susiduria su vaikams gerai pažįstamais daiktais – žaislais, baldais – bei per jautrų santykį su jais ir supančia aplinka padeda vaikams suprasti aplinkosaugos svarbą.
„Končio, Tvarkiaus ir kitų šio spektaklio personažų nuotykiai leidžia vaikams suprantama kalba papasakoti apie neišnaudotas atliekų rūšiavimo galimybes. Tai pirmasis „žalias“ lėlių spektaklis vaikams, įkvepiantis rūšiuoti. Vaikai – labai imlūs ir greitai mokosi, todėl po spektaklio jie ne tik galės atpažinti rūšiavimo konteinerius, bet ir priminti tėveliams apie rūšiavimą. Labai džiaugiamės, kad galėsime šį spektaklį pristatyti ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių publikai, kur atliekų rūšiavimas yra mažiau prigijęs“, – pasakoja spektaklio „Kontis ir Tvarkius“ režisierė ir pjesės autorė Loreta Skruibienė.
„Teigiamų emocijų ir išgyvenimų pilna pasaka patraukė savo inovatyviu požiūriu į vaikų edukaciją aplinkosaugos temomis – iki šiol Lietuvoje panašių iniciatyvų nebuvo. Neabejojame, kad vaikai pamils šiuos mielus personažus ir jaunajai kartai šie siesis su aplinkosauga. Siekiame prisidėti prie atsakingos, savo aplinkai dėmesingos visuomenės kūrimo, todėl ši iniciatyva, padedanti formuoti gamtai draugiškus įpročius nuo mažų dienų, mums labai svarbi. Kontis ir Tvarkius ne tik leidžia žaismingai ir paprastai mokyti vaikus rūšiuoti, bet ir puikiai perteikia rūšiavimo prasmę, skatina susimąstyti apie santykį su gamta ir kiekvieno iš mūsų atsakomybe mažinti neigiamą įtaką aplinkai“, – sako „Žaliojo taško“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė Simona Rasalė.
Interaktyvaus spektaklio, kurio metu mažieji žiūrovai įtraukiami į pasakojimo veiksmą, trukmė – 40 minučių. Edukacinėje inscenizacijoje vaidina Jūratė Kundrotienė ir Rūta Petkutė. Muzikos autorius – Vytautas Skruibys.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016