Renginiai

Armėnijos ambasados žemėlapių parodos atidarymas

Vasario 6 d. 11 val. Armėnijos ambasados žemėlapių parodos atidarymas Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

„Žvilgsnis į Armėnijos istoriją kartografiniuose šaltiniuose"

 
Šios parodos tikslas - pristatyti lankytojui žemėlapius, kuriuose Armėnijos istorijos fragmentus galima matyti taip, kaip juos sukūrė ir aprašė graikų-romėnų, romanų, musulmoniškų ir vakarų šalių geografai bei kartografai.
 
Ne visada pavyksta rasti įvairių tautos istorijos įvykių žemėlapius. Daugelis įvykių taip ir lieka nepavaizduoti. Būtent todėl šios parodos pristatomoje istorijoje gali
trūkti tam tikrų svarbių įvykių. Kita vertus, kartais vienas po kito vyksta tiek daug istorinių ir politinių įvykių, kad trūksta žemėlapių, kuriuose jie būtų pavaizduoti
realaus laiko skalėje.
 
Įvykiai, vykę Armėnijos regione XIX a. paskutinįjį dešimtmetį ir XX a. pirmąjį ketvirtį, buvo labai skausmingi armėnams, todėl jų poveikio dabartinei Armėnijos istorijai ir ateičiai negalima sumenkinti.
 
Parodoje pristatomi žemėlapiai yra surinkti iš viso pasaulio - garsių šaltinių ir kolekcijų. Tarp jų yra keli nauji žemėlapiai, taip pat du specialiai šiai parodai paruošti žemėlapiai.
 
Šiais metais, kai minimas armėnų genocido šimtmetis, žemėlapiai ir juose pavaizduoti įvykiai įrodo, kad tautos negalima sunaikinti ir nugalėti, kaip to siekė šių nusikaltimų vykdytojai. Nors ir praradusi daug savo istorinių žemių, armėnų tauta ir šalis neišnyko ir užima garbingą vietą tarp viso pasaulio tautų.
 
Daugiau informacijos apie istorinius įvykius ir žemėlapius pateikiama šios parodos knygoje, kurioje pristatomas 61 žemėlapis su aprašymais.
 
Rouben Galichian
Autorius
2015 m. kovas, Londonas

armenija

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016