Renginiai

Komedija „REVIZORIUS“

 Spalio 4 d. 18 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro komedija – N. Gogolio „REVIZORIUS“ Varėnos kultūros centre.

Režisierius Aidas Giniotis
Antrasis režisierius Vaidotas Žitkus
Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė
Kompozitorius Ignas Juzokas
Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Vaidina: Sigitas Jakubauskas , Jūratė Budriūnaitė, Danguolė Petraitytė, Inga Norkutė, Monika Geštautaitė, Elžbieta Mikolajūnaitė, Lina Gečaitė, Aurimas Pintulis, Juozas Žibūda, Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Josif Baliukevič, Dalius Jančiauskas, Severinas Norgaila, Arnas Ašmonas, Antanas Venckus, Saulius Eduardas Pauliukonis, Lina Bocytė, Nijolė Mirončikaitė, Vilija Paleckaitė, Rolandas Dovydaitis, Mindaugas Jurevičius, Inga Jarkova, Gintarė Ramoškaitė, Monika Šaltytė.

Spektaklio trukmė 2 val. 30 min. / dviejų dalių.

„Revizoriaus“ siužetas, kurį sakoma N. Gogoliui „pasufleravo“ A. Puškinas, nukelia į XIX amžiaus nedidelį provincijos miestelį, kurį pasiekia žinia, jog incognito atvyksta revizorius. Miestelyje, kurį valdo saujelė išrinktųjų su gorodničiumi priešakyje, prasideda didžiulis sujudimas. Apimti baimės, valdininkai revizoriumi palaiko atsitiktinai į miestelį užklydusį jauną plevėsą Chlestakovą. Šis pasipūtęs jaunuolis nuoširdžiai patiki rodoma aplinkinių „meile“ ir nesivaržydamas mėgaujasi jam skiriamu dėmesiu. Ir tuomet, kai jau atrodė, kad „revizoriaus klausimas“ sėkmingai „išspręstas“, patenkintus miestelėnus pasiekia dar viena, dabar jau tikrai – „itin nemaloni žinia“...

Įsibėgėjus XXI a., įsivaizduojame, kad jau daugmaž „perkandome“ įvairiausio plauko manipuliatorių žaidimus, įminėme visas įmanomas korupcines schemas. Bet ar tikrai? O gal tik išmokome jų nepastebėti? Ar įmanoma pažaboti nuodėmingą žmogiškąją prigimtį? Ar šiandien atsirastų tikrai žinančių, kuris yra korumpuotas, o kuris – tik jo auka. O kas, jei didžiausių manipuliatorių ir „pilkųjų kardinolų“ mes apskritai net nežinome? Nesibaigiančių manipuliacijų, kyšių, „ranka ranką plauna“ sistemų apraizgytame pasaulyje, atrodo, nebeįmanoma išnarplioti korupcijos mazgo į tiesų siūlą. O tai, pasak spektaklio sumanytojų, jau visai nejuokinga mintis.
Valstybinio Šiaulių dramos teatro „Revizorius“ tikrai nudžiugins žiūrovus, vertinančius teatrine žaisme, improvizacijomis ir išradingais aktoriniais darbais garsėjančio režisieriaus Aido Giniočio pastatymus. Spektaklis suteiks galimybę toje pačioje scenoje pamatyti visą būrį skirtingų kartų aktorių: gorodničiaus vaidmenį kuria didžiulę aktorinę patirtį turintis Sigitas Jakubauskas, o Chlestakovo – talentingas jaunosios kartos aktorius Arnas Ašmonas.

Bilieto kaina – 12 Eur. Bilietai platinami ticketmarket.lt ir Varėnos kultūros centro kasoje.

DSCF5020

DSCF6765

DSCF6849

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016