Aukso paukštė

Aukso paukštė

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė" geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės" apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes. Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo-balandžio mėnesiais.

„Aukso paukštės“ laureatai:

2022 m. GERIAUSIAS  FOLKLORO KOLEKTYVAS IR VADOVAS - Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“ ir vadovė Vaida Naruševičiūtė.

2021 m. GERIAUSIAS SUAUGUSIŲJŲ CHORAS IR VADOVAS - Varėnos kultūros centro mišrus choras „Harmonija“ ir jo vadovė Ilona Zalanskienė.

2014 m. GERIAUSIAS MĖGĖJŲ TEATRAS IR VADOVAS - Varėnos kultūros centro Matuizų filialo teatras „Giraitė“, vadovė Irena Čeplikienė.

2004 m. GERIAUSIAS KAIMO FOLKLORO ANSAMBLIS IR VADOVAS – Varėnos rajono kultūros centro Žiūrų kaimo folkloro ansamblis, vadovė Marcelė Paulauskienė.

2002 m. GERIAUSIA LIAUDIŠKA KAPELA IR VADOVAS – Varėnos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „PERIODAS“, vadovas Valentinas Taraila.

2001 m. GERIAUSIAS KAIMO FOLKLORO ANSAMBLIS IR VADOVAS – Varėnos rajono Marcinkonių folkloro ansamblis, vadovės Joana Serenčikienė, Rimutė Avižinienė.

Fotografijos

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016