Sidabro vainikėlis

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas „Sidabro vainikėlis“

Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta nuo 2013 metų. „Sidabro vainikėlio“ parodų ciklas sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių „Sidabro vainikėlio“ prizų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

„Sidabro vainikėlis“ 2016 m. Jau ketvirtus metus ypač džiugino jaunieji skulptoriai, pristatę darbų kolekcijas, kuriose naudotos tradicinės religinės temos bei pasaulietiniai motyvai. Šiemet „Sidabro vainikėlius“ įsisegė skulptoriai iš Varėnos – du broliukai dzūkai – Domas (14 m.) ir Lukas Malašauskai (16 m.). Jie abu lanko Varėnos kultūros centro dailės studiją „Kadagys“. Mokytojas Algirdas Juškevičius.

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso Sidabro vainikėlis 2016 laureatai„Sidabro vainikėlis“ 2016 m. nugalėtojai broliai Domas ir Lukas Malašauskai ( I ir IV iš kairės)

Domas Malašauskas 14 m Arkangelas RafaelisDomo Malašausko „Arkangelas Rafaelis“

lukas malašauskas Luko Malašausko „Šv. Lukas“

 

2015 m. laureatas – Edvinas Jančiauskas (15 m.), medžio skulptūra, Varėna. Mokytojas Algirdas Juškevičius.

Sidabrinis.2015 800 600„Sidabro vainikėlio“ laureatas 2015 m. Edvinas Jančiauskas ir jo skulptūros

 

2013 m. I vieta ir „Sidabro vainikėlis“ – Edvinui Jančiauskui, Varėnos kultūros centro dailės studija „Kadagys“, mokytojas Algirdas Juškevičius.

Sidabrinis.2013 800 600„Sidabro vainikėlio“ laureatas 2013 m. Edvinas Jančiauskas ir jo skulptūros

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016