top of page

Kultūros paso programos vaikams ir jaunimui

Varėnos kultūros centras siūlo net 16 įvairaus pobūdžio edukacijų, kuriose: 

  • lietuvių liaudies šokių ir žaidimų pamokos; 

  • išalkusieji turi galimybę išsikepti dzūkišką bandą, duonelę,  mielinių bandelių ar suslėgti sūrį;

  • norintys pasidaryti sau suvenyrą, ar padovanoti dovaną draugui, tai galės padaryti molio lipdymo, medžio drožybos, žvakių liejimo, juostų rišimo, šiaudinių žaisliukų gamybos ir pynimo iš vytelių edukacijose;

  • smalsumą žadins žolininkystės ir bitininkystės amato puoselėjimas;

  • patobulinsite savo fotografavimo išmaniuoju telefonu įgūdžius;

  • sukursite unikalų kilpinės muzikos kūrinį skaitmeniniu formatu (mp3) eksperimentinės elektroninės muzikos kūrimo edukacijoje.

  • Lietuvių liaudies žaidimų ir ratelių pamoka „Jurgeli, meistreli“

    1-4 kl. mokiniams, kaina 4 Eur.   

    Edukacinės programos metu moksleiviai išmoks įvairių lietuvių liaudies žaidimų ir ratelių, pagilins etnokultūrines žinias, lavins meninius, kūrybinius ir muzikinius gebėjimus. Žaidimai ir rateliai pratina vaikus pajausti bendrą ritmą ir darnią veiklą pagal dainos melodiją. 

    Daugiau informacijos ČIA.

    Lietuvių liaudies šokių pamoka 

    5-12 kl. mokiniams, kaina 4 Eur. 

    Lietuvių liaudies šokių mokymasis yra viena iš patraukliausių etninės kultūros pažinimo formų, stiprina kultūrinės tapatybės pajautimą, bei jos vertės suvokimą. Šokių pamoką ves Varėnos kultūros centro vyr. folkloro specialistė, folkloro ansamblio „Žeiria“ vadovė, etnomuzikologė Vaida Naruševičiūtė.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Informacija tel. 8 310 52434

  • Mielinių bandelių kepimas

    1-4 kl. mokiniams, kaina 5 Eur.

    Edukacijos metu edukacijos dalyviams demonstruojama grūdinės kultūros iš kurių gaunami miltai, duonai, pyragui, bandelėms. Kartu su dalyviais minkoma tešla bandelėms, gaminamas įdaras, formuojamos bandelės, kepamos krosnyje. Kol kepa bandelės, programos dalyviai žaidžia tradicinius lietuviškus žaidimus, piešia bandeles, dainuoja dainas. Iškeptas bandeles valgo užsigerdami žolelių arbata.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Kaip duonelė atsiranda?

    1-4 kl. mokiniams, kaina 9 Eur.

    Edukacinę veiklą veda pedagogė, tradicinių amatų meistrė, duonos kepėja, Miglė Dalgedaitė. 

    Atvykę į amatų centrą, patalpose, tarp senovinių rakandų, šalia duonkepio pečiaus vaikai bus supažindinti su įvairiais grūdais, juos nagrinės, palygins formą, spalvą, skonį. Formuos kiekvienas savo unikalų duonos kepalėlį, kurį pašausime į pečių kepti. Kol duona keps, su vaikais nagrinėsime, diskutuosime visą duonos kelią nuo grūdo iki kepalo ant stalo. Vaikai mokysis sėti iš sėtuvės, pjauti su pjautuvu, kulti su spragilu, malti grūdus girnomis, traiškyti akmenine grūstuve, minkyti duonubilyje ir formuoti duonos kepalus. Vyks patyriminis mokymąsis, papildytas trumpais video įrašais, senovinių nuotraukų demonstravimu. Po mokymosi bus trumpas temos pakartojimas ir refleksija. Taip pat vyks duonos degustavimas. Iškepta duona bus supakuota ir kiekvienas pasigaminęs savo kepalėlį parsiveš į namus.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Juostų rišimas

    5-8 kl. mokiniams, kaina 5 Eur.

    Dalyviai išgirs pasakojimą apie vieną seniausių liaudies amatų – audimą. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susiriš nesudėtingą juostelę, skirtuką knygai ar draugystės apyrankę.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Šiaudinių žaisliukų gamyba 

    5-8 kl. mokiniams, kaina 6 Eur.

    Dalyviai susipažins su lietuvių namų puošybos tradiciniais elementais, sužinos kaip tinkamai paruošti žaliavą šiaudinių dirbinių gamybai, suriš keletą tradicinių šiaudinių žaisliukų.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Lipdymas iš molio

    1-5 kl. mokiniams, kaina 5 Eur.

    Programos metu pristatomas puodžiaus amatas. Dalyviai mokysis molio formavimo: kočiojimo, pjaustymo, atskirų detalių sulipdymo, figūrų formavimo, dekoravimo, susipažins su molio išdegimo būdais. Kiekvienas galės nusilipdyti savo puodelį. 

    Daugiau informacijos ČIA.

    Pynimas iš vytelių 

    5-12 kl. mokiniams, kaina 8 Eur.

    Dalyviai susipažins su senąja pynimo iš vytelių technika, apžiūrės pintų dirbinių ekspoziciją. Programos dalyviai galės patys tradiciniu pynimo būdu nusipinti krepšelį ar gėlę.

    Daugiau informacijos ČIA.

    „Bitės liemuo, lino gelmuo, viršuj mėnuo teka“ 

    3-8 kl. mokiniams, kaina 7 Eur.

    Edukacinio užsiėmimo metu pristatomas senovinis žvakių liejimo amatas, aptariama žvakės reikšmė ir simbolika žmogaus gyvenime. Dalyviai mokysis lieti žvakes.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Medžio drožybos menas

    6-12 kl. mokiniams, kaina 8 Eur.

    Dalyviai susipažins su drožybos amato subtilybėmis, bei darbo saugumo taisyklėmis, medžio drožimo įrankiais, darbui naudojamos medienos rūšimis, pasigamins inkilėlį, lesyklėlę, mentelę, šaukštelį ar kitą dirbinį.

    Daugiau informacijos ČIA.

    „Baltas močiutės sūris“

    1-6 kl. mokiniams, kaina 8 Eur.

    Edukacijos dalyviai dalyvauja rauginto pieno virimo procese, sunkia varškę, deda į sūrmaišius, slegia. Sūrio slėgimo metu žaidžia tradicinius lietuviškus žaidimus, piešia. Suslėgus sūrį visi vaišinasi.

    Daugiau informacijos ČIA.

    „Dzūkiška patrova“ 

    7-12 kl. mokiniams, kaina 6 Eur.

    Programos dalyviai supažindinami su senoviniais maisto gaminimo įrankiais, indais, krosnimi, dalyvauja bandų gaminimo procese, degustacijoje.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Fotografija su mumis ir tarp mūsų 

    9-12 kl. mokiniams, kaina 10 Eur.

    Praktinės užduoties metu mokiniai galės įvertinti savo išmaniojo telefono galimybes, fotografuoti bei koreguoti vaizdus redagavimo programėlėmis. Mokysis kokybiškai, su kūrybine vizija, emocija, jausmu, nuotaika įamžinti savo aplinkos akimirkas.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Žolininkystė

    1-12 kl. mokiniams, kaina 10 Eur.

    Programos metu moksleiviai sužinos apie vaistinius/valgomus laukinius augalus, jų naudingas savybes ir vartojimo galimybes, pasigamins sveikojo beržų lapelių sirupo (atsižvelgiant į sezoną, kuriuo bus užsakoma edukacinė programa). Edukacinę programą veda sertifikuotų tautinio paveldo produktų gamintoja, senojo žolininkystės amato puoselėtoja Rasa Glinskytė - Subačienė.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Kas avilyje gyvena?

    1-4 kl. mokiniams, kaina 8 Eur.

    Edukacinio užsiėmimo metu vaikai supažindinami su bitininkystės amatu. Aptariama bitės reikšmė ir simbolika žmogaus gyvenime, bičių vaško, medaus gavimo būdai, vaško ir medaus savybės, jų nauda žmogui. Praktinėje dalyje mokiniai matuojasi bitininko aprangą, išbando bitininkystės įrankius, degustuoja įvairių rūšių medų.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Informacija tel. +370 655 57477

  • Eksperimentinės elektroninės muzikos kūrimo edukacija su MC Merkinė

    8-12 kl.  mokiniams, kaina 4 Eur.

    Programos dalyviai išbandys elektroninį „loop“ muzikos instrumentą, įsitrauks į kūrybinį procesą, o užsiėmimui pasibaigus atsiminimui išsiveš kartu su klase įrašytą unikalų kilpinės muzikos kūrinį skaitmeniniu formatu (mp3). Edukaciją veda profesionalus garso menininkas Algimantas Rokas Černiauskas.

    Daugiau informacijos ČIA.

    Informacija tel. +370 616 52653

bottom of page