Spalio 11 d. 18.00 val. Varėnos kultūros centre.
Trukmė – 2 val.
Premjera – 2024 m. kovo 22 d.
Režisierė – Milda Emilija MičiulytėKompozitorius – Martynas BialobžeskisScenografas, kostiumų dailininkas – Artūras ŠimonisRežisierės asistentė – Alma PurvinytėChoreografas – Marius PinigisVideoprojekcijos – Titas JurjonasŠviesų dailininkai – Natali Melnychuk, Vytautas SkruibysGarso režisierius – Justinas Raudonis
Vaidina: Vaidas Praspaliauskas, Božena Aleksandrovič, Povilas Adomaitis, Eglė Juškaitė, Jonas Gaižauskas, Andra Kavaliauskaitė, Erika Jasinskaitė-Salickienė, Ona Gudaitytė, Dovydas Šernas, Tomas Pukys, Vincas Vaičiulis.
Bilieto kaina – 12 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.
Tai muzikinis spektaklis pagal vieną originaliausių Kazio Borutos XX a. lietuvių literatūros romanų „Baltaragio malūnas“. Tai amžinoji kova tarp gėrio ir blogio, apie žmogaus ir velnio grumtynes dėl savo sielos ir laimingo gyvenimo, persipinanti su romantiška Girdvainio ir Jurgos meilės istorija. Antgamtiški reiškiniai, burtai, blogio jėgos nugali trapią žmogaus prigimtį. Tai žmogaus drama, kova su nelabuoju, kuri pirmiausia simbolizuoja sizifišką kovą su likimu. Juk žmogaus gyvenimą dažnai valdo nepažįstamos, svetimos, net priešiškos jėgos, kurių įveikti mirtingieji negali. Visgi net ir pralaimėdami galime išsaugoti savo žmogiškąjį orumą ir išdidžiai pasitikti likimo siunčiamus išbandymus.
Spektaklį kuria Jūsų pamilti aktoriai ir jaunosios kartos režisierė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje studijavusi Eimunto Nekrošiaus vadovaujamame režisierių kurse Milda Emilija Mičiulytė.
Romane Kazys Boruta meistriškai jungia tautosaką ir šiuolaikinę literatūrą, jame ypač gausu liaudies dainų, pasakų, padavimų ir kitos liaudies kūrybos. Spektaklyje taip pat netruks šių elementų, o labiausiai – dainų, todėl spektaklis bus muzikinis.
Alytaus miesto teatro „Baltaragio malūnas“ – muzikinis spektaklis, kuriame iš tiesų netruks ne tik dainų ir muzikos, tačiau ir judesio bei veiksmų dinamikos tarsi atliepiančios jau klasika virtusį kūrinį. Spektaklio scenose netruks ryškios choreografijos, pasižyminčios lengvumu, plastiškumu ir svarbiausia – tarpusavio ryšiu atliekant šokio judesius. Scenoje išvysime ir sudėtingų choreografijos elementų ir pakėlimų. Taigi, stebuklingi nutikimai, atgaivinti mitai, romantiška meilė ir nelabojo pinklės – tai klasikinė Kazio Borutos „Baltaragio malūno“ istorija, pasmerkta neblėstančiam populiarumui. Lietuvių literatūros kūrinys, kuriame jungdamas romano formą ir turtingą tautosakos palikimą, rašytojas sukūrė tikrą lietuvišką epą, atgimsta Alytaus teatro scenoje muzikiniu formatu.