Renginiai

Šiuolaikinio meno festivalis ARiTmija

 aritmija

Šiuolaikinio meno festivalis (ŠMF) „ARiTmija“ - tai harmoningos gamtos ir chaotiškos dabartinės civilizacijos sintezė. Pasitelkiant šiuolaikinio meno formas bus atkreipiamas dėmesys į Dzūkijos nacionalinio parko saugomas teritorijas. Tai tarsi menininko dialogas su gamta.
Misija: pristatyti geriausius Lietuvos profesionalaus šiuolaikinio meno kūrėjų darbus Dzūkijoje, ugdyti bei praplėsti suvokimą apie šiuolaikinį meną.
Šūkis: ART ritmas gamtoje!
Vieta: Merkinės piliakalnis, Nemuno prieplauka, Merkinės apžvalgos bokšto teritorija, Merkinės kultūros centras, „Mergelių akelių“ pažintinis takas (land art).
Tema: gamtos stichijos (ugnis, žemė, vanduo, oras).
Veiklos: Pirmojo šiuolaikinio meno festivalio „ARiTmija“ tema – gamtos stichijos (žemė, oras, vanduo ir ugnis). Kiekviena iš jų bus pagerbta atitinkamu renginiu ir veikla.
Žemės stichijai skirsime „Land art“- taip įvardijami tie kūriniai, kurie kuriami iš natūralių medžiagų ir paklūsta laikinumui, kitaip tariant, gamtoje integruota tai, kas visada čia buvo, bet atrodė visiškai kitaip, nepridedant nieko papildomo, kas būtų svetima. Land Art instaliacijos bus kuriamos „Mergelės akelių“ pažintiniame take bei Merkinės apžvalgos bokšto erdvėse. Taip pat vyks šiuolaikinio šokio seminaras, kurį ves profesionali choreografė Erika Vizbaraitė. Jo metu bus ugdomas dėmesys, mobilumas, jėga, koordinacija, prisitaikymas, taip pat ritmo ir erdvės naudojimas. Dalyviai bus kviečiami judant žeme, erdvėje žaisti su energija ir laiku. Žemės stichijai bus skirta ir garsaus skulptoriaus Žilvino Landzbergo skulptūra „Karūna“, kuri bus sumontuota festivalio erdvėje.
Ugnies stichijai skirsime šviesų žaismą gamtoje.
Vandens stichiją pristatys choreografės Erikos Vizbaraitės sukurtas šokio spektaklis „Apnea“. Kvėpavimo sulaikymas gr. apnea - šio šokio spektaklio ašis. Apnėja vandenyje ar sausumoje, miego ar budros būsenoje, sąmoninga ar ištinkanti netikėtai.
Žiūrovas, įsitraukęs į visos kūrybinės grupės kuriamą pojūčių žemėlapį, taip pat galės užčiuopti kelią link savasties ar bent jau kurį laiką leisti sau mąstyti lėčiau, žvelgti giliau, būti tyliau. Tarsi vandens globojamas judėti link to, kas privers bent akimirką sulaikyti kvapą, o tuomet... gyvenimas nuskaidrėja.
Ketvirtoji stichija – oras. Mėnulio pasveikinimu atidarysime festivalį. 3D projekcijos instaliacija kvies žmones pamatyti kaip oro judesys laužo šviesą ir koks statiškas pasaulis būtų be šio judėjimo. Pasitelkiant galingas skaičiavimo sistemas, kurdami milijonus unikalių dalelių atkursime šios stichijos judėjimą, naudojant gamtą kaip drobę. 180-ies laipsnių projekcija apšvies
erdvę išryškindama oro srovės tėkmę ir jos koordinuojamą lapų šokį. Instaliacija bus ruošiama prie Merkinės apžvalgos bokšto esančio miško erdvėje.
Visas stichijas apjungs tapybos dirbtuvės/pleneras jaunimui „Stichijų Merkinė“, kuris bus skirtas šiuolaikinio meno ir tapybos sklaidai bei populiarinimui jaunimo tarpe. Veiklos bus vykdomos 3 dienas Merkinės miestelio erdvėse, gamtoje, piliakalnio prieigose, Merkinės kultūros centre.
Edukacijas ves iš Merkinės kilęs profesionalus dailininkas, tapytojas ir tarpdisciplininio meno kūrėjas Algimantas Černiauskas. Jaunimas bus supažindinamas su šiuolaikinio meno idėjomis, abstrakčios tapybos raiška bei technikomis. Dalyviai lavins spalvinę klausą, piešimo bei tapybos įgūdžius, savo rankomis išmėgins tapybą aliejiniais dažais, dirbdami gryname ore tyrinės unikalų Merkinės gamtos grožį ir ieškos būdų kaip stichijas užfiksuoti tapybinėmis priemonėmis.
 
PAGRINDINIAI RĖMĖJAI: Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė
RĖMĖJAI: restoranas „Dzūkynė", Darijus Vilčinskas, UAB „Dzūkijos mediena", parduotuvė „AIBĖ" Merkinėje, bistro „Šilo kopa", Pasaulio puodų vasaros kiemas.
Kviečiam tapti festivalio rėmėju!!!
PARTNERIAI: Dzūkijos nacionalinio parko ir vastybinio gamtinio Čepkelių rezervato direkcija, VŠĮ „BALTA KREIDA".
REKOMENDUOJAME: padėti puoselėti Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato gamtą galite ir Jūs įsigydami LANKYTOJO BILIETĄ:
trumpąja žinute (SMS) numeriu 1860, tekstas DNP. Kaina 1,35 Eur (lankytojo bilietas 5 dienoms).
 

Liepos 30 – Rugpjūčio 1 d.

Šiuolaikinio meno festivalis ARiTmija
Programa:
Liepos 30 d. PENKTADIENIS
- Tapybos dirbtuvės „Stichijų Merkinė“
- „LandART“, menininkų bei šviesų instaliacijos festivalio erdvėse
- Orientacinė trasa „Merkinė meno ritmu“
- 21 val. festivalio atidarymas prie Merkinės apžvalgos bokšto su grupe „Sidabro“

Liepos 31 d. ŠEŠTADIENIS
- Tapybos dirbtuvės „Stichijų Merkinė“;
- „Land ART“,
Menininkų bei šviesų instaliacijos festivalio erdvėse;
- Orientacinė trasa „Merkinė meno ritmu“
- 19 val. šiuolaikinio šokio spektaklis „Apnea“ Merkinės kultūros centre;
- 21 val. muzikinė programa prie apžvalgos bokšto;
- 23 val. šviesų šou 3D mappingas prie apžvalgos bokšto

Rugpjūčio 1 d. SEKMADIENIS
- Tapybos dirbtuvės „Stichijų Merkinė“;
- „Land ART“, menininkų bei šviesų instaliacijos festivalio erdvėse;

Merkinės kultūros centras
Pažintinis Mergelių akelių takas
Merkinės apžvalgos bokštas
Nemuno prieplauka

➢Orientacinė trasa „Merkinė meno ritmu;
➢12 val. šiuolaikinio šokio seminaras su Erika Vizbaraite;

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016