Renginiai

Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda

 J. Pranckevičius. Naktis Sevane. 2016

J. Pranckevičius.Trakai

Aistringi peizažai

Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda

 

Spalio 12 d. (antradienį) 17 val. Naujųjų Valkininkų kaimo kultūros renginių erdvėje “Menų skalbykla” atidaroma Juozo Pranckevičiaus tapybos paroda. Ekspozicija veiks iki spalio 30 d.

Naujųjų Valkininkų kaimo parodų ir renginių erdvėje “Menų skalbykla” šiemet surengtos jau kelios didelės parodos – tai Natalijos ir Prano Stepanovų atminimui skirtas renginys “Kūrybos horizontai” (Iš ciklo “Jie gyvena tarp mūsų”, skirto iškiliems vietos žmonėms pagerbti). Taip pat – talentingo savamokslio tapytojo Antano Andriulionio kūrybos paroda. O spalio 12 d. parodų sezoną prates žinomo menininko, Lietuvos dailininkų sąjungos nario Juozo Pranckevičiaus kūrybos pristatymas.

J. Pranckevičius gimė 1952 m. spalio 26 d. Vilniuje. Studijavo architektūrą. Tapo nuo 1982 metų. Nuo 2009-ųjų – Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojui suteiktas meno kūrėjo statusas. Priklauso “Lietuvos tapytojų individualistų” grupei. Nuo 1985 m. intensyviai dalyvauja Lietuvos tapytojų rengiamuose pleneruose bei parodose, rengia personalines tapybos parodas. Dailininko kūrybinėje biografijoje – dešimtys personalinių kūrybos parodų, jo darbų yra įsigiję Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Italijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Kanados meno kolekcininkai. 2008 m. J. Pranckevičius įkūrė VŠĮ “Juozas Art”, kuri propaguoja klasikines meno vertybes ir klasikinę dailę, bei koordinuoja dailininkų meninę ir organizacinę veiklą, yra surengusi 60 įvairių lietuvių ir užsienio autorių kūrybos parodų.

Parodoje pristatoma graži J. Pranckevičiaus peizažų kolekcija, paįvairinta ir kitų žanrų kompozicijomis. Svarbu jog gamtos vaizdai, urbanistinis peizažas užima ypatingą vietą dailininko kūrybos pasaulyje ir lydi jį nuo pat kūrybinio kelio pradžios. Peizažus J. Pranckevičius tapo ekspresyvia maniera, taikliai fiksuodamas gamtos, miestovaizdžio koloritą, skirtingų paros ir metų laikų nuotaikas. Mėgiami motyvai dailininko paveiksluose virpa, vibruoja, atsiveria žiūrovui kaip nuolat kintantis, efemeriškas pasaulis. Tačiau jo santykis su tikrove nėra vien kaip aplinkos stebėtojo – aistringi J. Pranckevičiaus peizažai yra “įkraunami” paties autoriaus energija, jausmais, išgyvenimais. Kaip pastebi dailininko kūrybą ne kartą nagrinėjusi dailės kritikė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė, J. Pranckevičiaus paveikslai neretai gimsta per vieną tapybos seansą, todėl jie išsiskiria betarpiškumu, pojūčių tikrumu ir nuoširdumu. Kartu šio tapytojo darbai pasižymi ir tvirta, įtaigia kompozicine sąranga, kuri ko gero yra sąlygota ir architektūros meno studijų, ir individualios dailininko prigimties, kurioje racionalumas darniai dera su polėkiu ir kūrybingumu.

 

Parodos rengėjų informacija

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016