Renginiai

Paroda SPALVOTA PERTRAUKĖLĖ

 Spalvota pertraukele A3 plakatas 1 21

Gegužės 6 d. 16 val. Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) atidaroma jungtinė Gintarės Zakarauskaitės, Stanisalvos Baronienės ir Viktorijos Gudžiūnaitės tapybos paroda „Spalvota pertraukėlė“.
Trys menininkės, trys bendramintės susitiko Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos suaugusiųjų skyriuje. Nuo to laiko taip ir draugauja, kuria.
Gintarė Zakaraukaitė yra fotografė, baigė fotografijos, operatoriaus studijas. Dažniausiai fotografuoja žmones, portretus. Tapyba susidomėjo prieš kelis metus, taip pat domisi meno istorija, šiuolaikiniais dailininkais. Kiekvienas jos nutapytas kūrinys primena savas istorijas: kaip kvepėjo žydinti pieva, kurią tapė, kaip lengvai vėjyje siūbavo plukės, kaip tapant sinagogoje išgirdo istorijas apie savadarbę macų kepimo mašiną, kurią kažkadais užkurdavo ten tebedirbanti moteris. Nors tapyba menininkei yra tik laisvalaikio užsiėmimas, tačiau šis kūrybos procesas įtraukia vis labiau ir labiau.
Stanislava Baronienė turi didžiulį poreikį atrasti meninę kalbą tapybos darbe, išreikšti tai, ką jaučia. Kurdama eksperimentuoja. Jos darbuose galima pastebėti įvairių siužetų interpretacijų, skirtingų rakursų, tapymo technikų. Per jautrų potėpį, spalvas fiksuoja ir perteikia emocijas, jausmus, išgyvenimus... Kalbėdama tapybos kalba, nori parodyti ir priminti žiūrovams, kokią gilią prasmę turi kiekvienas meno kūrinys. Stanislava yra surengusi 5-ias personalines parodas, nuo 2018 metų dalyvavo 14-oje grupinių parodų. Nuo 2021 metų yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė.

Viktorija Gudžiūnaitė didžiąją laiko dalį skiria tapymui. Jai visada patiko ryškios, sodrios, kontrastingos spalvos, taigi ir autorės darbuose jų netrūksta. Menininkę žavi siurrealizmas, bando kurti šiuo stiliumi, bet kartu ieško ir savojo, nors dažniausiai darbai gimsta iš jausmo ir vaizduotės.

Visus, norinčius susipažinti su parodos autoriais, sudalyvauti parodos atidaryme bei pasiklausyti muzikinių kūrinių, maloniai kviečiame.
Paroda veiks iki birželio 5 d.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016