Renginiai

Rūtos Burbulės tapybos ant šilko paroda „Paunksmė“”

paroda0902
Rugsėjo 2 d. 16 val.
Varėnos kultūros centro parodų salėje vyks menininkės Rūtos Burbulės tapybos ant šilko parodos „Paunksmė“ atidarymas.

APIE AUTORĘ
Esu Rūta Burbulė. Gimiau 8-ojo dešimtmečio viduryje. Nuo pat vaikystės esu glaudžiai susijusi su menu. Būdama kelerių metų pradėjau lankyti moksleivių rūmų dailės būrelį. Baigiau Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklą, apsigyniau diplominį darbą portretų tema. Papildomai mokiausi piešimo pas dėstytoją M.Piekurą ir įstojau į Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, tapybos specialybę. Vėliau baigiau Vilniaus Statybos ir dizaino kolegiją ir Lietuvos Edukologijos universitetą, kur gavau interaktyvaus dizaino diplomą, įgijau audiovizualinio meno ir meno pedagogikos bakalauro laipsnius bei pedagogo kvalifikaciją. Apsigyniau dailės edukologijos magistrinį darbą „Populiariosios kultūros vaizdinių panaudojimas plečiant vaikų vizualinę raišką dailės būrelyje“. 2015 - 2018 m. buvau Lietuvos šilko tapybos asociacijos prezidentė.
Tapybos ant šilko džiaugsmą atradau prieš daugiau nei dešimt metų visai netikėtai. Pabandžiusi nulieti mažytę skarelę labai susižavėjau šiuo procesu ir tapau iki šiol. Man tai - atsipalaidavimas, užsimiršimas nuo rūpesčių, noras išbandyti naujas technikas ir smalsumas kaip atrodys baigtas darbas. Tapau įvairius aksesuarus, skareles ir šalikėlius, kaklaraiščius, sukneles bei paveikslus. Visa mano darbinė veikla teikia man labai daug džiaugsmo, surengiau dešimtis parodų įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauju įvairiuose projektuose, kūriu suknelių kolekcijas. Esu energinga, kūrybiška ir norinti savo patirtį perteikti kitiems, vedu daug edukacijų vaikams ir suaugusiams. 2017 m. buvau įvertinta Prancūzijoje vykstančio Tarptautinio šilko tapybos konkurso laureačių vardu. Esu prekinio ženklo BurbuleSilk įkūrėja, savo klientus puošianti vienetiniais rankų darbo kūriniais. Daug eksperimentuoju tapybos ant šilko technikomis, ieškodama netradicinių būdų.
APIE PARODĄ
Ištrūkę iš miesto skubos ir ritmo, dažnai atsisukame į tylą ir ramybę, tvyrančią gamtoje. Būtent čia aplanko menininką jaudinantys jausmai, atradimai. Ypatingas gamtos reiškinys – žydėjimas. Būtent žiedai ir jų skleidžiama emocija paskatino rastis jausmingai parodai, siejamai su švelnumu, moteriškumu, plačiu vidinių būsenų spektru. Šilkas savyje talpina begalinį švelnumą ir tuo pat metu stiprybę, trapumą ir amžinybę, tyrumą ir išmintį. Ši medžiaga tarsi užburia savybe sugerti tapomas mintis ir paversti jas atgaliniu ryšiu, nuo kurio tampa viduje kažkaip šviesiau, skaidriau, jaukiau.
Mano gyvenimo filosofija labai paprasta - visas gyvenimas susideda iš smulkmenų. Todėl jos ir yra svarbiausios: mielos širdžiai, keliančios geras emocijas. Tokių smulkmenų aplink mus turi būti daug. Tapybos ant šilko darbai ir galėtų būti tokios gyvenimo smulkmenos. Mano kūriniai ryškūs, drąsūs, ekspresyvūs, spinduliuoja šiluma jausmingumu, pozityvumu. Dažnai juose atsispindi įvairios gamtos detalės, daugiausia gėlės, medžiai – tai mėginimas perteikti gamtos ir žmonių ryšį.
Parodos lankytojams linkiu atrasti jaukias savo sielos kerteles, akimis keliaujant po žydinčią ir gyvą tapyto šilko erdvę.
Norint įsigyti darbus kviečiu susisiekti tel. nr. +37060193513 arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016