Žiūrų kaimo folkloro ansamblis

 Žiūrų kaimo folkloro ansamblis gyvuoja nuo 1970 m. Tai vienas seniausių ir garsiausių Varėnos rajono folkloro ansamblių, kurį žino visa Lietuva. Ir tai vienintelis ansamblis, kuriame dainuoja kelios kartos - senieji ansamblio dalyviai, jų vaikai ir anūkai. Bendri pasidainavimai vykdavo Žiūrų kaime per šventes, ansamblio jubiliejus. 2017 m. rudenį Žiūrų kaimo vaikai ir anūkai nusprendė irgi dainuoti Žiūrų ansamblyje ir jį atgaivinti. Dabar šiame ansamblyje dainuoja apie 40 žmonių. Kolektyvas kol kas dar tik repetuoja, nes visiems susidainuoti reikia laiko. Šio ansamblio atnaujinimas padėjo bylai „Pietų (šilinių) dzūkų dainavimo tradicija Žiūrų kaime“ patekti į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Ansamblis ruošia programą „Tai kieno slaunas kaimas“ ir su ja dalyvaus Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“. Sausio mėnesio pabaigoje ansamblis sėkmingai nusifilmavo LRT laidoje „Duokim garo“ ir pradėjo savo koncertines keliones.
Šiam naujai atsikūrusiam ansambliui vadovauja Janina Samulionienė tel. 8 611 50442; el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ir Eglė Česnakavičiūtė tel. 8 652 80622; el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Žiūru ansamblis 2

 

Viešasis kalbėjimas Eglutės įžiebimas Kaune 2015 Virtuvės baldai Eglutės įžiebimas Kaune 2016